5 federasyon başkanı istifa ederek AK Parti'den aday oldu!

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan, 28'inci dönem milletvekilliği seçimleri öncesi 5 spor federasyonu başkanı milletvekilli aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti.

GİRİŞ 25.03.2023 13:50 GÜNCELLEME 25.03.2023 14:01
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

7405 sayılı spor kulüpleri ve spor federasyonları kanuna uyarınca federasyon başkanı istifa ettiğinde olağanüstü genel kurul yapılma zorunluluğu bulunduğu için istifanın ardından federasyonlarda seçimlerin 60 gün içerisinde tamamlanması gerekiyor. 5 federasyonda yapılacak seçimler, 7 mayıs 2023 tarihine kadar bitmiş olacak.

Milletvekilliği aday adayı olmak için, Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan, Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Yasin Bölükbaşı, Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu, Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Kalaycı ve Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen başkanlıktan istifa etmişlerdi.

FEDERASYONLARDA SEÇİM SÜRECİ BAŞLADI

Başkanları istifa eden federasyonlarda yönetim kurulları ivedilikle seçim tarihlerini belirleyerek spor bakanlığına bildirmek zorunda. Seçim tarihi belirlendiğinde başkan adayları yüzde 10 destek imzası toplayarak seçimlere girebilecek. Milletvekilli aday adayı olmak için istifa eden 5 federasyon başkanı milletvekili adayı gösterilmemeleri halinde tekrar federasyon başkanlığı için olağanüstü genel kurulda aday olabilecekler.

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Murat Pazan (Ak Parti Samsun Milletvekili Aday Adayı)


Türkiye Herkes İçin Spor Federasyonu Başkanı Yasin Bölükbaşı 
(AK Parti Milletvekili Aday Adayı)


Türkiye Okul Sporları Federasyonu Başkanı Ömür Fatih Karakullukçu (AK Parti Sivas Milletvekili Aday Adayı)Türkiye Hava Sporları Federasyonu Başkanı Mehmet Akif Kalaycı (AK Parti Milletvekili Aday Adayı)


Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen  (AK Parti Milletvekili Aday Adayı)

Mehmet Can Belören Haber7.com - Spor Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Can Belören

Editör Hakkında

Gazeteciliğe 2007 yılında Marmara FM'de başladı. 2009 yılından bu yana Haber7.com kadrosunda yer alıyor. Haber7.com'da gündem editörü, görsel editör, spor editörü görevlerinde bulundu. Şu an Haber7.com Spor Sayfası sorumlusu olarak meslek hayatına devam etmektedir. Mehmet Can Belören; Medya ve İletişim ile Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezundur.
YORUMLAR 29
 • Kızılelma 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun.
  Cevapla
 • Bozkurt 1 yıl önce Şikayet Et
  Savcı Sayan ve Alpay Ozalan gibi dik duruşlu Milliyetçi ve aktif Milletvekilleri istiyoruz pasif herşeye sessiz kalan değil
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Bence 60 yaş üzeri millet vekili için sınır getirilmelidir hep aynı eski siyasetçiler aday olmamalı
  Cevapla
 • Ayısigi 1 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun
  Cevapla
 • Apocan45 1 yıl önce Şikayet Et
  Milletvekilliği için üniversite bitirme mecbur olsun, yaş 60 üstü siyasi sonır gelsin artık.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle