Sözleşmesi feshedilmişti! Ronaldo'nun günlük kaybı belli oldu

Portekiz Milli Takımı'nın kaptanı Cristiano Ronaldo, Manchester United'la yol ayrımına gittikten sonra parasal açıdan vurgun yedi. Ronaldo'nun günlük kaybı ilk kez ortaya çıktı.

Sözleşmesi feshedilmişti! Ronaldo'nun günlük kaybı belli oldu
Sözleşmesi feshedilmişti! Ronaldo'nun günlük kaybı belli oldu
GİRİŞ 24.11.2022 15:53 GÜNCELLEME 24.11.2022 16:20

Ülkesi Portekiz'le Katar'da Dünya Kupası için sahne alan Cristiano Ronaldo, iki gün önce dramatik bir yolu tercih ederek Manchester United'a veda etti.

Sözleşmesine altı ay kala Ada'ya veda eden Ronaldo, şimdilerde müzesindeki tek eksiğin; yani Dünya Kupası'nın peşine düşmüş durumda.

Diğer taraftan İngiliz The Sun Gazetesi, Portekizli süper starın sözleşme feshinden sonraki zararını açıkladı.

United'da senelik 30 milyon Pound kazanan Ronaldo'nun bir günlük kaybı 71 bin Pound tutarında. Diğer bir deyişle günlük zararı 1,6 milyon TL tutarında.

Takımından haftada 500 bin Pound alan 37'lik hücum oyuncusu, Glazer Ailesi ile karşılıklı anlaşmaya vararak yol ayrımına gitmeyi tercih etmişti.

Süreci hızlandıran olay da Ronaldo'nun ünlü gazeteci Piers Morgan'a verdiği röportajdı. Uzun süre dünya basınında yer alan bu röportaj, Glazer Ailesi'ni çileden çıkarttı. Böylece Ronaldo, kariyerinde ilk kez 'sözleşme feshi' durumuyla yüzleşmiş oldu.

Bu sezon Ada ekibiyle 21 maça çıkıp 5 gol, 4 asistlik performansla oynayan Portekizli, en az 3 yıl daha futbol oynamak istediğini aktarmıştı.

Yıldız ismi takip eden takımlar arasında Ada'dan Chelsea ile Newcastle United var. Bunun dışında Amerika'dan Inter Miami ile Suudi Arabistan'dan Al-Nassr'ın devrede olduğu biliniyor.

KAYNAK: HABER7
Ramazan Dengiz Haber7.com - Editör
Haber 7 - Ramazan Dengiz