Emre Belözoğlu 5 kuruşluk "FETÖ" davasını kazandı!

Genç teknik direktör Emre Belözoğlu, eski futbolcu Ümit Özat'a açtığı 5 kuruşluk tazminat davasını kazandı. Özat'ın Belözoğlu'na yönelik "FETÖ" iddiası ile "Lağım faresi" sözleri uzunca bir süre konuşulmuştu.

Emre Belözoğlu 5 kuruşluk "FETÖ" davasını kazandı!
Emre Belözoğlu 5 kuruşluk "FETÖ" davasını kazandı!
GİRİŞ 06.10.2022 16:20 GÜNCELLEME 06.10.2022 17:38
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Medipol Başakşehir Futbol Kulübü'nde iyi bir ivme yakalayan teknik direktör Emre Belözoğlu, bir süredir meslektaşı Ümit Özat'la davalıktı.

Özat'ın bir yayında Belözoğlu'ndan bahsederek "FETÖ" iddiasında bulunması ve "Lağım faresi" demesi ikili arasındaki ipleri germişti.

Emre Belözoğlu

Yayındaki ifadelerden ötürü Özat'a 5 kuruşluk tazminat davası açan Emre Belözoğlu, bugün mahkemenin kendi lehine verdiği kararı öğrendi.

NE OLMUŞTU?

Son dönemde internet üzerinden yaptığı yayınlarla gündeme gelen Ümit Özat, Emre Belözoğlu'na "lağım faresi" deyip "FETÖ'cü" olmakla suçlamıştı.

Ümit Özat

Özat'ın yayın esnasında kullandığı: "Bunlar FETÖ'nün mimarı. Uğur ile Emre mucidi. Nereden biliyorsun aklandığını. Kimin aklanıp aklanmadığını biliyorsan çık açıkla" sözler uzunca bir süre konuşulmuştu.

TAZMİNAT TUTARI 5 KURUŞ

Emre Belözoğlu'nun avukatları, Ümit Özat'ın ithamına yönelik Beykoz Asliye Hukuk Mahkemesi'ne müracaat edip 5 kuruşluk tazminat davası açma başvurusunda bulundu.

Bir süredir görülen davada karar bugün açıklandı. Buna göre Belözoğlu'nu "FETÖ'cü" olmakla suçlayıp "lağım faresi" diyen Özat'ın tazminat ödemesine hükmedildi. 

Ramazan Dengiz Haber7.com - SEO Editörü
Haber 7 - Ramazan Dengiz
YORUMLAR 13
 • GERÇEK 2 ay önce Şikayet Et
  Özat'a 5 kuruşluk dava çok ayıp olmuş. Ümit'in değeri 3 kuruş değil mi ? Lütfen davayı yeniden açıp 3 kuruşluk tazminat iste....
  Cevapla
 • yazıksize 2 ay önce Şikayet Et
  burada emreyi savunanlar sanki ağız birliği yapmış, adamın her günene şahit olmuş gibiler. pes doğrusu. kankaydınız galiba..
  Cevapla
 • Enes 2 ay önce Şikayet Et
  5 kuruşluk adam oldun tebrikler
  Cevapla
 • Osmanlı1453 2 ay önce Şikayet Et
  Ümit Özat iticisin. Adamı gözlerinden tanırım.
  Cevapla
 • mehmet y 2 ay önce Şikayet Et
  emre , A.avci yardimcisi orhan ak ve yardimcisi milli takimdan arif erdem , okan buruk cihat aslan vedat inceefe
  Cevapla
 • Demircan 2 ay önce Şikayet Et
  onlarla beraber idin galiba
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle