Amerikalı kadın yüzücü Anita Alvarez korkuttu!

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de devam eden FINA Dünya Yüzme Şampiyonası'nda korku dolu anlar yaşandı. Amerikalı dünyaca ünlü kadın yüzücü Anita Alvarez, boğulmaktan son anda kurtarıldı.

Amerikalı kadın yüzücü Anita Alvarez korkuttu!
Amerikalı kadın yüzücü Anita Alvarez korkuttu!
GİRİŞ 23.06.2022 09:28 GÜNCELLEME 23.06.2022 09:39

Macaristan'ın başkenti Budapeşte'de devam eden FINA Dünya Yüzme Şampiyonası'nda korku dolu anlar yaşandı! ABD Kadın Milli Takımı'nın senkronize yüzme dalında yarışacak olan 25 yaşındaki Meksika asıllı yüzücüsü Anita Alvarez, antrenman yaptığı esnada bilincini kaybederek bir anda baygınlık geçirdi.

Anita'nın suyun için hareketsiz kaldığını gören İspanyol antrenörü Andrea Fuentes, beraberindeki yardımcısıyla birlikte havuza atlayarak kadın yüzücüyü su üzerine çıkardı.

Yürekleri ağızlara getiren korku dolu dakikaların ardından ABD yüzme takımı, Anita'nın hayati tehlikesi bulunmadığını duyurdu ve herkese derin bir nefes aldırdı.

"Çok korktum"

Gecenin kahramanı Andrea Fuentes, olay sonrasında MARCA'ya verdiği demeçte, "Nefes alamadığını görünce çok korktum. Cankurtaranlar gecikince kendim suya atlamak durumunda kaldım. Kendisi şu an çok iyi ancak dinlenmesi gerekiyor." ifadelerini kullandı.

Anita Alvarez'in aşırı stres ve sıcaktan dolayı bayılmış olabileceği belirtiliyor.

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer