CBC Sport HD nasıl izlenir? Uydu ve Frekans bilgileri nedir? İnternet yayını...

Kanada menşeili CBC Sport nasıl izlenir? Avrupa, Asya ve Amerika kıtasında yayınları bulunan bu kurum, Avrupa maçlarını naklen seyircilere sunuyordu. Özellikle UEFA Avrupa Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi maçları internet üzerinden ve uydudan yayınlanıyordu. Bu sebeple, CBC Sport HD uydu ve frekans bilgileri de araştırılan başlıklar arasında. İşte, CBC Sport izleme yöntemleri...

CBC Sport HD nasıl izlenir? Uydu ve Frekans bilgileri nedir? İnternet yayını...
CBC Sport HD nasıl izlenir? Uydu ve Frekans bilgileri nedir? İnternet yayını...
GİRİŞ 10.04.2022 00:25 GÜNCELLEME 10.04.2022 00:26
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

İlk olarak Kuzey Amerika ülkesi Kanada'da yayıncılık hayatına başlayan CBC Sport, zaman içerisinde dünya çapında yatırımlar yaptı. Özellikle, komşu ve kardeş ülke Azerbaycan'da kanal kurmaları futbol tutkunlarını meraklandırmıştı. Avrupa maçlarının internet üzerinden yayınlanması ve uydu erişiminin de bulunması sebebiyle alternatif kanal konumundalardı. Bu sebeple, CBC Sport nasıl izlenir aramaları yapılıyor. İşte, CBC Sport uydu ve frekans bilgileri...

CBC Sport Televizyonda Nasıl İzlenir?

CBC Sport, Azerbaycan’daki ulusal uydular aracılığıyla televizyondan kolaylıkla seyredilebilir. Bunun dışında, Türkiye’de yaşayan bir kişi de gerekli ayarlamaları yaparak evinde televizyon vasıtasıyla CBC Sport’u izleyebilir. CBC Sport’u televizyonda izleyebilmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

ÖNEMLİ

 • İlk olarak, televizyonunuzun bağlı olduğu uyduyu AzerSpace 1 veya Africasat 1A’ya ayarlamanız gerekiyor.

 • Eğer, uydunuzda AzerSpace 1 veya Africasat 1A kuruluysa, uydunuzun Ayarlar menüsüne tıklayıp frekans oluşturma seçeneğine dokunun.

 • Bu bölümde, uydu adına AzerSpace 1 veya Africasat 1A’yı yazın.

 • Uydu seçimi yaptıktan sonra alttaki Frekans kutucuğuna 11134 numarasını ekleyin.

 • Polarizasyon bölümünde H- Yatay seçeneğine tıklayın.

 • Sembol bölümüne 27500 rakamını yazın.

 • FEC değerini çoğu cihaz kendi imkânları doğrultusunda ayarlamaktadır. Bu bölümü değiştirmeyin.

CBC Sport Uydu ve Frekans Bilgileri

CBC Sport’un resmi internet adresinde kanalın uydu ve frekans bilgileri yer alıyor. Gerekli ayarlamaları eksiksiz bir şekilde yerine getirmek için uydu ve frekans değerlerini incelemeyi unutmayın.

Uydu: AzerSpace 46 derece Frekans: 11135 H 27500

Bu ayarlamaları yaptıktan sonra CBC Sport kanalını televizyonunuzdan seyredebilirsiniz.

CBC Sport internet canlı yayını

CBC Sport İnternet Sitesi Var Mı?

CBC Sport kanalının faaliyet gösterdiği ülkelere yönelik internet siteleri bulunuyor. Örneğin, komşu Azerbaycan dahil olmak üzere çoğu bölgede CBC Sport siteleri mevcut. Hatta, bu web siteleri aracılığıyla canlı yayın hizmeti de veriliyor. Ancak, Türkiye’de UEFA Avrupa Ligi, Şampiyonlar Ligi ve Konferans Ligi maçları ExxenSpor üzerinden yayınlandığı için maç saatinde kısıtlama yapılabilir.

YORUMLAR 2
 • mithat uslu 4 ay önce Şikayet Et
  Canlı
  Cevapla
 • futbolsever 4 ay önce Şikayet Et
  eskiden star tvde bedava izlerdik avrupa maçlarını acun gibi fırsatçılar saolsun herşeyi paraya dönüştürdüler koca dünya doyuramadı gözünüzü aç gözlü varlıklar.
  Cevapla