Mesut Özil'den destek paylaşımı: Karabağ bölgesi Azerbaycan'ın

Mesut Özil, Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir" ifadelerini kullandı.

Mesut Özil'den destek paylaşımı: Karabağ bölgesi Azerbaycan'ın
Mesut Özil'den destek paylaşımı: Karabağ bölgesi Azerbaycan'ın
GİRİŞ 13.10.2020 21:21 GÜNCELLEME 14.10.2020 00:45
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

 İngiltere ekibi Arsenal'da forma giyen Mesut Özil, Azerbaycan ordusunun Ermenistan'ın işgali altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı operasyona destek verdi.

 

 

Mesut Özil, Twitter'dan paylaştığı mesajda, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Azerbaycan’ın derdi bizim derdimiz, sevinci bizim sevincimizdir." sözüne yer verdi.

Mesajında "Tek millet, iki devlet" ifadesini kullanan Mesut Özil, "Tüm dünya, Dağlık Karabağ bölgesinin yasal ve uluslararası anlamda Azerbaycan'ın bir parçası olduğu ve yasa dışı bir şekilde işgal edildiği gerçeğinin farkına varmalı. Mart 2008'de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü kabul eden ve Ermeni güçlerinin çekilmesi gerektiği konusundaki kararı onayladı. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu kararının geçerli olduğunu ve herkes tarafından tanınması gerektiğini hatırlatmak isterim." değerlendirmesinde bulundu.

 

 

Barış ortamının sağlanması gerektiğini vurgulayan Mesut, "Azerbaycan'ın Dağlık Karabağ bölgesindeki silahlı çatışmaların ciddi anlamda endişe verici olduğu, uluslararası barış ve güvenliği tehdit ettiği yönünde Birleşmiş Milletler başta olmak üzere çoğunluğun paylaştığı düşünceyi destekliyorum. Barışı destekleyelim, tek bir şiddet eyleminin olmadığı daha adil bir gelecek için çalışalım. İki taraftan da yaşanan ölümler herkesin kaybıdır." ifadelerini kullandı.

ETİKETLER
Mesut özil
YAZDIR
YORUMLAR 38
 • şeffaf 11 ay önce Şikayet Et
  adamsın mesut...
  Cevapla
 • Azerbaycan 11 ay önce Şikayet Et
  Sen de adam gibi adamsin
  Cevapla
 • Yorum 11 ay önce Şikayet Et
  Anlaşılıyor ki Alman milli takımında oynama kararı sadece kariyeri ile ilgili bir tercihtir. Mesut Özil Türk oğlu Türk'tür. Alnından öpüyorum.
  Cevapla
 • Bilo 11 ay önce Şikayet Et
  Bundan hiç kimsenin sübhesi olmasın, alman toplumundaki ırkçılığı en güzel şekilde dünyaya haykırdı ve almanları kendi silahları ile vurdu, o benliğinì hiç bir zaman yitirmedi, çooooook seviyorum onu
  Cevapla
 • Oflu 11 ay önce Şikayet Et
  Adamsın. Allah her türlü kötülükten korusun.
  Cevapla
 • Murat 11 ay önce Şikayet Et
  Eğer Alman Milli takımında hâlâ oynasaydı bu tweet'i atmazdı.
  Cevapla
 • Nuri şahin 11 ay önce Şikayet Et
  Aynen birden u dönüşü yaptı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle