ABD'de korkunç kayıp ortaya çıkıyor!

Vaka sayısının 1 milyonu geçtiği, 56 binden fazla insanın da hayatını kaybettiği ABD’de spor dünyası da zor günler geçiriyor. Durdurulan organizasyonlar nedeniyle yaşanan ekonomik kayıp 6 milyar doları geçti.

ABD'de korkunç kayıp ortaya çıkıyor!
ABD'de korkunç kayıp ortaya çıkıyor!
GİRİŞ 28.04.2020 13:19 GÜNCELLEME 28.04.2020 16:20
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Korona virüs salgını tüm dünyayı olumsuz etkilerken, bütün spor organizasyonları da askıya alındı. Salgın nedeniyle spor dünyasının ekonomik kaybı da bir hayli fazla.

Vaka sayısının 1 milyonu geride bıraktığı, 56 binin üzerinde can kaybının yaşandığı ABD’de, spor dünyasının kaybı 6 milyar doları (42 milyar TL) geçti.Ekolig raporunda yer alan analize göre Amerika’da ekonomik anlamda en çok etkilenen branş beyzbol oldu. Bu branştaki kayıp 2 milyar dolar olarak hesaplanırken, NBA’in kaybı ise 1.2 milyar dolar oldu.NBA’in ardından kolej basketbolu ligi olan NCAA’in kaybı ise 1 milyar dolar. ABD’nin en önemli organizasyonlarından olan Nascar yarışlarında oluşan zarar ise 800 milyon dolar. Bunun dışında Amerikan futbolu ve futbol müsabakalarının durmasından kaynaklı olarak da 1 milyar doların üzerinde gelir kaybı yaşandı. Korona virüs nedeniyle yalnızca ABD’deki spor organizasyonlarında 6 milyar doların (42 milyar TL) üzerinde gelir kaybı oldu.

 

 

ETİKETLER
koronavirüs
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • ali akal 1 yıl önce Şikayet Et
  beter.olsunalr
  Cevapla
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  suudi ile bae paylaşır aralarında
  Cevapla
 • Hasan 1 yıl önce Şikayet Et
  bize para onlara neki
  Cevapla