Erdoğan: Bu soruşturmanın dünyada örneği yok!

Macaristan ziyareti öncesi açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, UEFA'nın asker selamıyla ilgili tavrını sert bir dille eleştirdi.

GİRİŞ 07.11.2019 10:48 GÜNCELLEME 07.11.2019 10:50
Bu Habere 15 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, UEFA'nın asker selamı ile ilgili tavrına ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

UEFA'nın hem A Milli Takım hem de Başakşehirli futbolculara soruşturma açmasını eleştiren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye olarak UEFA'nın Milli Takımımıza ve kulüplerimize yönelik ayrımcı, haksız ve siyasi tavrını reddediyoruz. Siyasetle sporu iç içe getirdiğiniz taktirde bunun affedilebilir bir tarafı olamaz. Bizim sporcularımızın Mehmetçik'e selam durması, milli bir başarıdan sonra, onun en doğal hakkıdır." dedi."DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK"

Sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu Macron'un bir sporcusu yaptığı zaman onunla ilgili herhangi bi müeyyide işletmiyorsunuz. Dünyanın hiçbir yerinde benzer olaylarda soruşturma açılmadı. Ama Türkiye olunca hava değişiyor. UEFA'nın bir an önce bu yanlıştan dönmesi gerekiyor. Yanlış kararlarıyla sporun daha fazla siyasallaşmasına mahal vermemeleri gerekiyor" ifadelerini kullandı. GRIEZMANN'A SORUŞTURMA AÇILMAMIŞTI

Fransa'da yıldız futbolcu Antoine Griezmann, dünya futbolunun en önemli organizasyonu olan Dünya Kupası'nın finalinde sevincini asker selamı vererek kutlamıştı. 

 

 

Griezmann'ın, şampiyonaya ev sahipliği yapan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve çok sayıda davetli devlet adamının katılımıyla gerçekleştirilen kupa töreninde, ülkesinin siyasi lideri olan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un karşısında asker selamı vermesi, siyasi bir mesaj ya da siyasi bir provokasyon olarak değerlendirilmedi. 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • Vahit 10 ay önce Şikayet Et
  Yabancı sporcuları gönderin gitsin
  Cevapla
 • misafir 10 ay önce Şikayet Et
  Türk ve Dost ve komşu ülkelerin takımlarıyla yeni lig kuralım
  Cevapla
 • Mete TÜRK 10 ay önce Şikayet Et
  Bundan sonra Türk futbol takımları Avrupa oyunlarından çekilsin. Binlerce Türk vatandaşı maçlara gitmez. Bakın bakalım o zaman nasıl geri adım atıyorlar.
  Cevapla
 • Ergin 44 10 ay önce Şikayet Et
  Avrupa şampiyonasnın oynanacağı yer belirlenirken uefa başkanının ülkemize yönelik siyasi bakışı ve öngörü açıklamasıyla bize ayrımcılık yapılmasının başını çekiyor olması, bizim tarafımızdan gerekli karşılık verilmemesiyle bu günü hazırladı.
  Cevapla
 • Türkiye Sevdası 10 ay önce Şikayet Et
  En azından bir süre de şunu denemenin zamanı gelmedi mı? AVRUPA VE ABD nin tüm birliklerinden ayrılıp WARŞOVA PAKTI'na katılım yapmak. AVRUPA ve ABD nin bir sineğinin bile sınırlarımızı geçmesi için çok yüklü para öderlerse olmalı. Yeter artık şu ikiyüzlülerin kahrlarını çekmek. Nerde inceyse ordan kopsun.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle