Asker selamı verince kupası elinden alındı!

Saint-Usage'da yaşayan 14 yaşındaki Eren Ertuğrul'un okulda düzenlenen koşu yarışmasında kazandığı kupa, asker selamı verdiği için okul müdürünce geri alındı.

Asker selamı verince kupası elinden alındı!
Asker selamı verince kupası elinden alındı!
GİRİŞ 18.10.2019 18:23 GÜNCELLEME 18.10.2019 18:33
Bu Habere 115 Yorum Yapılmış

Fransa'nın güneyindeki Saint-Usage semtindeki ortaokulda düzenlenen koşu yarışmasını dereceyle bitiren öğrenci Eren Ertuğrul'un, Türkiye'de şehit düşen askerlere saygı göstermek için verdiği asker selamı nedeniyle kazandığı kupa geri alındı.

 

 

Ertuğrul'un babası Ali Ertuğrul, yaptığı açıklamada, 14 yaşındaki ortaokul son sınıf öğrencisi oğlunun okulda düzenlenen koşu yarışmasını birinci bitirdiğini ve kupa kazandığını söyledi. 

Okuldaki törende, Türkiye'de şehit düşen askerlere saygı göstermek için oğlunun asker selamı verdiğini, bu nedenle okul müdürünün kupayı geri aldığını anlatan Ertuğrul, şu ifadeleri kullandı:

 

 

"Oğlum, asker selamı verdikten sonra okulun müdürünün yanına götürüldü. Müdür, kupayı oğlumun elinden aldı, asker selamının Fransızlara yapılan bir provokasyon olduğunu ve okulda böyle bir şeyin yapılmaması gerektiğini belirtti. Oğlum da müdüre 'askerlere saygıdan dolayı selam verdiğini' söyledi."  

"Griezmann aynı asker selamı verdi, niye ona tepkiniz yok"

Ertuğrul, olayı öğrendiğinde semtin belediye başkanını aradığını, olay hakkında bilgi verdiğini ve tepkisini ifade ettiğini aktardı. 

Semtte yaşayan Türklerin, oğluna yoğun destek verdiğini, olayın ardından okul müdürü ile görüştüğünü belirten Ertuğrul, "Eşimle müdüre, 'oğlumuzun yaptığını suç olarak kabul etmiyoruz. Griezmann aynı asker selamı verdi, niye ona tepkiniz yok' dedik." ifadelerini kullandı. 

Ertuğrul, Eren'e okulda verilen tepkiyi normal bulmadığını vurgulayarak, "14 yaşındaki bir çocuğa verilen tepkinin, bu boyutta olmaması lazım. Oğlumun psikolojisini etkiledi ve ağlayarak eve geldi. Büyük destek aldı ve rahatladı." diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 115
 • Türk 11 ay önce Şikayet Et
  Üzülme çocuk Türkiye seninle.....!
  Cevapla
 • GaribKul 11 ay önce Şikayet Et
  82 milyon selamını aldık cesur çocuk damarlarındaki asıl kan asla değişmez korkma eğer inanıyorsan Allah seninle
  Cevapla
 • GaribKul 11 ay önce Şikayet Et
  82 milyon selamını aldık cesur çocuk damarlarındaki asıl kan asla değişmez korkma eğer inanıyorsan Allah seninle
  Cevapla
 • Yasin 11 ay önce Şikayet Et
  Bizde bu çocuğa devlet övünç madalyası takalim.
  Cevapla
 • Berat 11 ay önce Şikayet Et
  Ne yazık ki bütün gurbetçiler çifte standartlara maruz kalıyor,Güzel Türkiyemize dönün gri ülkeleri kendilerine kalsın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle