Bilal Erdoğan'dan belediyelere çağrı

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "Amatör spor branşları ve okul sporlarında takımlara destek konusunda yerel yönetimlere büyük iş düşüyor. Belediyeler amatör spor faaliyetlerinde takımlara ve sporculara, ulaşım, forma ve diğer malzemeler konusunda destek vermeli." dedi.

GİRİŞ 12.03.2019 10:27 GÜNCELLEME 12.03.2019 11:26
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, "2018 yılında futboldaki 3 büyük kulübün borçları için ödediği faiz 650 milyon lira. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'nın 56 federasyona aktardığı toplam kaynak 400 milyon lira" dedi.

Bir dizi açılış ve ziyaret için Antalya'ya gelen Bilal Erdoğan, Manavgat Gençlik Merkezi'ni ziyaret etti. AK Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın, Manavgat Kaymakamı Mustafa Yiğit, AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu ve AK Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz'ün de hazır bulunduğu ziyarette İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Süleyman Karakaya tarafından çalışmalar hakkında bilgi verildi. Manavgat Gençlik Spor'un karate ve okçuluk takımlarının gösteri yaptığı ziyarette, Bilal Erdoğan da okla atış yaptı.

 

 

ERDOĞAN DİKKAT ÇEKTİ

Gösterinin ardından seminer salonunda genç sporcular, antrenörleri ve velileriyle bir araya gelen Bilal Erdoğan, amatör ve geleneksel sporların önemine işaret etti. Genç sporcular ve antrenörlerin sorularını da yanıtlayan Bilal Erdoğan'a, bir antrenör, şehir dışı karşılaşmalardaki ücretler, eşofman ve diğer eksikleri hep antrenörler ve genç sporcuların ailelerinin kendilerinin karşıladığı ve bu konuda bir çalışma yapılıp yapılamayacağını sordu. Bu sorunun farkında olduklarını ancak Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'nın elindeki imkanların da kısıtlı olduğunu aktaran Bilal Erdoğan, şöyle dedi:

BELEDİYELER AMATÖR SPORLARI DESTEKLEMELİ

"Türkiye'de herkes bir futbol takımı taraftarı. 2018 yılında futboldaki 3 büyük kulübün borçları için ödediği faiz 650 milyon lira. Gençlik Hizmetleri ve Spor Bakanlığı'nın 56 federasyona aktardığı toplam kaynak 400 milyon lira. Bunlar 2018 rakamları. Aradaki farkı siz de görüyorsunuz. Amatör spor branşları ve okul sporlarında takımlara destek konusunda yerel yönetimlere büyük iş düşüyor. Belediyeler amatör spor faaliyetlerinde takımlara ve sporculara, ulaşım, forma ve diğer malzemeler konusunda destek vermeli. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde amatör spor branşları için kaynak aktarıldı ve başta güreş olmak üzere birçok amatör spor dalı desteklendi" dedi.

Ziyaretin ardından Bilal Erdoğan, AK Parti Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz'ün seçim koordinasyon merkezini ziyaret ederek, partililerle sohbet etti.

 

 

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Mısafır 1 yıl önce Şikayet Et
  Bılal erdogan ertugrul dırılıste oynamalı bence.
  Cevapla
 • İNSANOĞLU 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu çağrıyı canı gönülden destekliyorum çoçuklarım bu sporu cok sevdiler
  Cevapla
 • Beratoktay 1 yıl önce Şikayet Et
  Bilal Bey Ümraniye belediyesine okçuluk kursu için müracaat ettim fakat kontenjanları dolduğu için kaydımı almadılar ve 3 ay beklemem gerektiğini söylediler. Bu kontenjanların artırılmasını rica ediyorum.
  Cevapla
 • sivaslı 1 yıl önce Şikayet Et
  EVET BENCE DE BELEDİYELER BU İŞe EL ATMALI COÇUKLAR HEVESLİ AMA İMKAN YOK
  Cevapla
 • Ata Sporu 1 yıl önce Şikayet Et
  En büyük destek ata sporumuz ve peygamberimizin sünneti olan güreşe verilmeli. Hangi sporcuyla konuşursanız konuşun hiçbir sporun bedenin bütün bölgelerini güreş kadar çalıştırmadığını söyleyecektir. Olimpiyatlarda her zaman en fazla başarıyı güreşlerde sağlıyoruz buna rağmen medyada, siyasette, belediyelerde güreşe yeterli destek ve teşvik göremiyoruz. Okçuluk falan da güzel ama bizim birincil ata sporumuz güreştir öncelik buna verilmeli.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle