DNA testi sonuçlandı! Mori, Süleymanoğlu'nun kızı

Dünyaca ünlü halterci Naim Süleymanoğlu’nun vefatı sonrası Japon Sekai Mori’nin açtığı babalık davasında Adli Tıp Kurumu’nun yaptığı DNA incelemesine göre, Japon gazeteci Kyoko Mori’nin 27 yaşındaki kızı Sekai Mori’nin babası Naim Süleymanoğlu. Japon Mori de yasal mirasçı konumuna geldi, miras 4 kişiye bölünmüş olacak.

GİRİŞ 08.08.2018 08:08 GÜNCELLEME 08.08.2018 09:34
Bu Habere 39 Yorum Yapılmış

NAİM Süleymanoğlu geçen yıl 18 Kasım’da hayatını kaybetti. Dünyaca ünlü haltercinin vefatı sonrası dikkat çekici bir babalık davası açıldı. Japon Sekai Mori, Süleymanoğlu’nun babası olduğunu öne sürerek dava açtı. Mori’nin söz konusu davayı açmasına, Süleymanoğlu’nun kızları Sezin ve E. Süleymanoğlu tepki göstermişti. Mahkeme, Mori’nin iddiasına ilişkin DNA incelemesi yapılmasına karar verdi. Adli Tıp Kurumu’na (ATK) gönderilen dosya sonrası rapor hazırlandı.

YASAL MİRASÇI OLUYOR

Konuya yakın adli bir kaynak, raporda çıkan sonuca göre Sekai Mori, Naim Süleymanoğlu’nun kızı. ATK raporunun, dava dosyasına girmesi ile birlikte Mori de yasal mirasçı vasfını almış olacak. İkinci aşamada ise, mirasın paylaşımına geçilecek.

 

 

ÜÇ ÇOCUĞU DAHA VAR

Sekai Mori dışında, Süleymanoğlu’ndan geriye ikisi İstanbul’da biri Ankara’da yaşayan üç çocuğu daha bulunuyor. Adının açıklanmasını istemeyen kaynak “ATK raporunun bu sonucuna göre, Süleymanoğlu, üç ayrı kadından 4 çocuk sahibi. Süleymanoğlu’nun hiçbir kadın ile resmi nikâhı bulunmuyor” şeklinde konuştu.

O PARA İÇİN DAVA AÇACAĞIZ

Süleymanoğlu’ndan geriye ise 2 milyon lirayı bulan 4-5 gayrimenkul bulunuyor. Süleymanoğlu’nun vefatından 4 ay önce kardeşi M. Süleymanoğlu’na 2 milyon liralık para transferi yaptığı da öğrenildi. Edinilen bilgiye göre, Süleymanoğlu Antalya’da bulunan 6 dönümlük arazisini satarak nakde çevirdi. Adının açıklanmasını istemeyen kaynak “Vefatından kısa süre önce böyle bir para transferi yaptığını belirledik. Çocuklarına kalmaması için böyle bir işlem yaptığını düşünüyoruz. Bu para ile ilgili de alacak davası açacağız” dedi.

KAYNAK: HÜRRİYET
YORUMLAR 39
 • Yasin 5 yıl önce Şikayet Et
  Bırakın yalan dünyanın malını mirasını adam öldü Asıl hak sahibinin karşısına gitti
  Cevapla
 • İlginç şeyler 5 yıl önce Şikayet Et
  Eee malın paranın şimdi önemi kaldımı?yazık şu dünya için çalışana para için her rezilliği alanlara
  Cevapla
 • Fani 5 yıl önce Şikayet Et
  Gıybet etmek ölmüş insan eti yemek gibi dir
  Cevapla
 • hemşin 5 yıl önce Şikayet Et
  tabiki alacak hem çocuk yap sonrada miras verme o kadın tek başına nasıl büyüttü o çocuğu
  Cevapla
 • Mrt 5 yıl önce Şikayet Et
  Naimin mezari basinda bu yapilan saygisizliktir kadini reklam olmakla suclayan dayi simdi nerde acaba
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle