Türk bayrağını öptü diye görevinden aldılar!

Naim Süleymanoğlu’nun cenazesindeki görüntüleriyle akıllara kazınan Valerios Leonidis, Yunanistan Halter Milli Takımı antrenörlüğü görevinden alındı. Karar ülkede tartışma yarattı.

GİRİŞ 23.01.2018 12:09 GÜNCELLEME 23.01.2018 13:06
Bu Habere 24 Yorum Yapılmış

Yunan halterinin önemli ismi olan ve son olarak Naim Süleymanoğlu’nun cenazesindeki görüntüleriyle gündeme gelen Valerios Leonidis, ülkesinde işinden oldu. Yunanistan Halter Milli Takımı’nda antrenör olarak çalışan 51 yaşındaki usta ismin bu görevine son verildi.
 
Rütbe düşürme uygulandı
 
Yunanistan halterinin rüya takımı denilen 1990’lardaki ekipte kendisinin takım arkadaşı olan ve şu an halter federasyonu başkanlığı yapan Pyrros Dimas, Leonidis’in işine son veren isim oldu. Görevine son verildiği kendisine e-mail yoluyla bildirilen Valerios Leonidis’e rütbe düşürme yapıldı ve kendisi gelişim departmanında görevlendirildi.

Kardeşini göreve getirdi
 
Kararın ülkede şaşkınlık yarattığı, Komşu’da konuyla ilgili yapılan yorumlarda Leonidis’in görevine son verilmesinin mantıklı bir gerekçesi bulunmadığı belirtildi. Yerine görev getirilen isimler de tartışma yarattı. 90’larda dopingle ilgili bazı itirafları olay olan Christos Konstantinidis, Leonidis’in pozisyonuna atanırken, başkan Dimas yardımcı antrenörlüğe de kardeşini getirdi.
 
Soruşturma açıldı iddiası  
 
Valerios Leonidis’in, kasım ayında hayatını kaybeden Naim Süleymanoğlu’nun cenazesine gelmesi hem Türkiye’de hem Yunanistan’da geniş yankı uyandırmıştı. Skorer’e verdiği röportajın ardından cenaze için Türkiye’nin yolunu tutan ve Naim’in tabutunu öpen efsane halterciye ülkesine döndükten sonra soruşturma açıldığı yönünde haberler çıkmış, ancak kendisi bunları yalanlamıştı. (Milliyet)

YORUMLAR 24
 • Göktürkler 6 yıl önce Şikayet Et
  Gel bize Pasam Yorgo .. biz sana bakariz Atalarini da biz bakmistik
  Cevapla
 • Gökhan 6 yıl önce Şikayet Et
  Halter fedarasyonunda işe başlasın burdan yetkililer duysun sesimi alın bu adamı işe
  Cevapla
 • YAW HEH HE 6 yıl önce Şikayet Et
  bu adamı eskişehire getirin evimi ona verecem orda kalabilir bahçem geniş ben bahçede yatarım gerisi teferruat helal olsun adama t.c bayrağı aşığıymış
  Cevapla
 • Adler 6 yıl önce Şikayet Et
  Gel Türkiyeye
  Cevapla
 • karanehir 6 yıl önce Şikayet Et
  gel bizde çalış
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle