Başbakan açıkladı! İşte yeni spor bakanı!

Kabinede yapılan değişikliklerin ardından Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Gençlik ve Spor Bakanı oldu.

GİRİŞ 19.07.2017 14:48 GÜNCELLEME 19.07.2017 16:15
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de Başbakan Binali Yıldırım'ı kabul etti. Sürpriz görüşmenin ardından kabinedeki değişiklikler açıklandı.

Başbakan Yıldırım, kabulün tamamlanmasının ardından Beştepe'de yaptığı basın açıklamasıyla Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'ın yerine Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak'ın getirildiğini açıkladı.

BEŞİKTAŞ KONGRE ÜYESİ

1966 İstanbul doğumlu olan Osman Aşkın Bak, milletvekili seçilmeden önce 2 dönem Güreş Federasyonu Başkanlığı yaptı. Kasımpaşa Spor Kulübü Genel Sekreterliği, İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeliği görevini de yürüten Bak, TFF Genel Kurul Delegeliği, Profesyonel Kurul ve Dış İlişkiler Kurulu Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü Genel Sekreterliği de yaptı. Osman Aşkın Bak, aynı zamanda Beşiktaş Kongre Üyesi.


Erokspor’un Kulaksız’da bulunan tesislerinin açılışında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Erokspor yöneticisi Osman Aşkın Bak’ı plaketle ödüllendirmişti (İstanbul, 1997)

OSMAN AŞKIN BAK: HABERİM YOKTU

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, "Bizi bu göreve layık gören Sayın Başbakanımıza, Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemize hizmet etmek için elimizden gelen en iyi şekilde çalışacağız." dedi.

Bak, Başbakan Binali Yıldırım'ın Bakanlar Kurulu üyelerinin adını açıklamasının ardından, iktidar kulisinde milletvekillerinin ve gazetecilerin tebriklerini kabul etti.

Gazetecilerin "Haberiniz var mıydı" sorusu üzerine Bak, "Yok. Genel Kurulda'ydım. Arkadaşlar telefon etti." yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'a teşekkür eden Bak, "Ülkemize hizmet etmek için elimizden gelen en iyi şekilde çalışacağız. Tabii ben spor camiasının içerisinde yetişmiş birisiyim. Çok küçük yaşlardan beri spor yöneticiliği yapıyorum. Türkiye Güreş Federasyonu başkanlığı, çeşitli kulüplerde yöneticilik yaptım. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu'nda görev aldım. Spor benim hayatımın bir parçası." diye konuştu.


Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak'ın Erokspor'da futbol oynadığı
dönemlerden bir kare...


OSMAN AŞKIN BAK KİMDİR?

11 Ekim 1966'da İstanbul Üsküdar'da doğdu. Baba adı Muhittin, anne adı Fatma'dır.

Makine Mühendisi, Üst Düzey Yönetici, Öğretim Üyesi; İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Fakültesini bitirdi. İngiltere'de Nottingham Üniversitesinde İşletme Yönetimi ve Endüstri Mühendisliği alanında yüksek lisansını, İstanbul Teknik Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Programında doktorasını yaptı.

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu, Türk İran İş Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi olarak görev üstlendi. İstanbul Ticaret Odasında Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Çeşitli spor kulüplerinde genel sekreterlik ve başkanlık görevleri ile federasyonlarda yönetim kurulu üyeliği, kurul üyeliği, genel kurul delegeliği ve başkanlık görevlerinde bulundu. Çok sayıda makale ve bilimsel yayını bulunmaktadır.

24. Dönemde İstanbul Milletvekili seçildi. NATO Parlamenterler Asamblesi Türk Grubu Üyesi ve Dışişleri Komisyonu Sözcüsü oldu. Dopingle Mücadele Araştırma Komisyonu Başkanlığı yaptı.

Çok iyi düzeyde İngilizce ve orta düzeyde Almanca ve Farsça bilen Bak, evli ve 4 çocuk babasıdır.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Rize
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Kochisar li 3 yıl önce Şikayet Et
  Demioren yeter artik
  Cevapla
 • Rizeli 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayırlı olsun....
  Cevapla
 • Mehmet 3 yıl önce Şikayet Et
  Kusura bakmayın Lakin bir ülke bir parti sadece yol arkadaşı şöförü cezaevi savcısı diye milletvekili bakan yapılmaz yazık
  Cevapla
 • yorum 58 3 yıl önce Şikayet Et
  ne için yapılmıştır mesela. bakan beylerin bi kaç üstün özelliklerini sayabilirmisin.
  Cevapla
 • ak gençler 3 yıl önce Şikayet Et
  bende söyladim seni yapsınlar diye ama dinlemedilerki.
  Cevapla
 • Akkurt 3 yıl önce Şikayet Et
  Sadece onun için yapılmamıştır zaten emin ol..
  Cevapla
 • halim 3 yıl önce Şikayet Et
  bende hala işşizim
  Cevapla
 • Şamil ak 3 yıl önce Şikayet Et
  Sekiz senedir görevde yükselme snavı yapmayan samsunlu kılıç lardan kurtuldu bakanlık. Çok şükür.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle