Bakan müjdeyi verdi! Ankara'ya yeni stat

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Ankara'ya yapılacak yeni stadyumun 19 Mayıs Stadyumu'nun olduğu yere inşa edileceğini açıkladı.

Bakan müjdeyi verdi! Ankara'ya yeni stat
Bakan müjdeyi verdi! Ankara'ya yeni stat
GİRİŞ 13.07.2016 22:22 GÜNCELLEME 13.07.2016 22:25
Bu Habere 23 Yorum Yapılmış

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Ankara'da yapılması planlanan yeni stadyumla ilgili başkentlilere müjde verdi. Bakan Çağatay Kılıç, yeni stadyumun 19 Mayıs Stadyumu'nun olduğu yere inşa edileceğini söyledi.

Bakan Çağatay Kılıç, Habertürk TV'de katıldığı canlı yayında Ankara'ya inşa edilmesi planlanan stadyumla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Stadın, şehrin hangi bölgesine inşa edileceğine dair bazı sıkıntıların yaşandığını hatırlatan Bakan Çağatay Kılıç, "Yaptığımız görüşmeler ve çalışmalar sonucunda bazı yerler incelendi. Statla alakalı olarak daha önce farklı bir yer düşünülmüştü fakat orada bazı sıkıntılar oldu" diye konuştu.

Ankara Stadyumu'nun yeriyle ilgili düşüncelerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım ile paylaştıklarını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, "Ankara'nın uluslararası standartlardaki müsabakalara ev sahipliği yapabileceği, başkente yakışır, modern ve günümüzün şartlarını en iyi şekilde cevap verebilecek bir stadyumu, 19 Mayıs Stadyumu'nun olduğu yere inşa etme kararını aldık. Ankaralılardan da aldığımız talep ciddi anlamda bu yönde" ifadelerini kullandı.

Çalışmaların en kısa süre içerisinde başlayacağını kaydeden Bakan Çağatay Kılıç, şunları söyledi:

"Ankaralılara inşallah hayırlı uğurlu olur. Şimdi bunun çalışmaları yapılıyor. Hem proje anlamında hem de orada yapılması gereken çalışmalarla ilgili. Kulüplerden de bu tür talepler vardı. Stadımızı, inşallah yine AK Parti hükümetlerinin döneminde yapılmış güzel bir eser olarak Ankara'ya kazandırmış olacağız. Belediyemizle beraber çalışmaları yürüteceğiz. Bu da Ankaramıza bir müjdemiz olsun.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 23
 • cnr 4 yıl önce Şikayet Et
  Bence çok güzel yer metro- tren garı-ankaray üçgenin olduğu yer ulaşım yönünden çok iyi olması gereken yerde orası.Cebeci İnönü stadıda yıkılıp daha ufak modern bir stad yapılabilir.2, lig ve 3.lig müsabakalarına hizmet verebilir.
  Cevapla
 • mehmet türkmen 4 yıl önce Şikayet Et
  ayak takımından uğraşmayalım, beyin takımın dan ilgilenelim.
  Cevapla
 • Orhan 4 yıl önce Şikayet Et
  Sayın Bakanım yapmayın şehrin göbegine yapmayın. Bunalan sıkılan yorulan bir insanın insanca oturacağı bir yeşil alan Halka açık park yok zaten orda bir yoğunluk var.
  Cevapla
 • cihat 4 yıl önce Şikayet Et
  bakın sapla samanı karıştırmayın, bir ülke argeye de yatırım yapar, sağlığa da spora da.Kaldı ki bu ülkede yeni stadı olmayan bir Ankara kaldı.insaf
  Cevapla
 • alper 4 yıl önce Şikayet Et
  sanki stadları doldurup taşırıyoruz .. boş stadlara oynanıyor .. maçlar .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle