Muhammed Ali'nin cenaze namazını o kıldıracak!

Muhammed Ali'nin cenaze namazını kendisi gibi sonradan İslam'ı seçen ABD’deki Müslüman toplumunun liderlerinden İmam Zaid Şakir kıldıracak.

Muhammed Ali'nin cenaze namazını o kıldıracak!
Muhammed Ali'nin cenaze namazını o kıldıracak!
GİRİŞ 06.06.2016 11:10 GÜNCELLEME 06.06.2016 13:09
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Cuma akşamı hayatını kaybeden boks efsanesi Muhammed Ali'nin cenaze törenine dair ayrıntılar belli oldu. Aile sözcüsü Bob Gunnell'in yaptığı açıklamaya göre, tören Ali'nin yıllar önce bizzat planladığı şekilde, doğduğu ve yetiştiği Kentucky eyaletinin Louisville kentinde yapılacak. Gunnell, dünyanın dört bir yanından binlerce insanın katılması beklenen cenaze töreninin herkese açık olacağını belirtti.

CENAZE TÖRENİNE BILL CLINTON DA KATILACAK

Törende, arabaya konulacak Muhammed Ali'nin naaşı, Louisville'de kendi adını taşıyan bulvar boyunca ilerleyerek çocukluğunun geçtiği mahalleye uğrayacak. Cenaze namazı ise 'KFC YUM! Center'da kılınacak. Buradaki dini törene eski ABD başkanlarından Bill Clinton'ın da katılacağı açıklandı.Ali'nin cenaze namazının kim tarafından kıldırılacağı henüz resmen açıklanmadı. Ancak Amerikan basınında yer alan haberlere göre, büyük olasılıkla bu isim, ABD'deki Müslüman toplumun en önemli temsilcilerinden İmam Zaid Şakir olacak. Kendisi de siyahî bir Amerikalı olan Şakir, 1977'de İslam'ı seçmişti. Dini törenden önceki gece, perşembe akşamı, aile bireyleri için özel bir törenin düzenleneceği belirtildi. Muhammed Ali'nin cenazesi, bugün ya da yarın Louisville'ye getirilerek, aile bireylerinin kendisiyle baş başa kalması sağlanacak.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 6
 • Yunus 4 yıl önce Şikayet Et
  Meftayı bukadar bekletmek dinen uygun degil.topragiyla bir an önce buluşmalı
  Cevapla
 • Ali Yasir 4 yıl önce Şikayet Et
  Mekanı cennet olsun..
  Cevapla
 • Malum 4 yıl önce Şikayet Et
  Allah rahmet eylesin ona ve onun gibilerine.
  Cevapla
 • muallim 4 yıl önce Şikayet Et
  Ülke olarak Muhammed Ali için gıyabi cenaze namazı kılsak çok güzel numune olur. Allah sana rahmetiyle muamele eylesin güzel insan.
  Cevapla
 • ismail 4 yıl önce Şikayet Et
  Dün akşam teravih namazından sonra kılındı gıyabi cenaze namazı. AGD tarafından Fatih camiinde kılındı.
  Cevapla
 • osmanlı torunu 23 4 yıl önce Şikayet Et
  Mekanı cennet olsun.İslam adına bizden daha fazla mücadele ettiğine inanıyorum.Onu örnek almalıyız.Allah'tan başkasından korkmayan cesur insan.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle