Erkekler CEV Kupası

Arkas Spor Antrenörü Hoag: "Biz hazırlıklarımızı turu geçmek üzerine yapıyoruz. Umarım herşey istediğimiz gibi olur"

Erkekler CEV Kupası
Erkekler CEV Kupası
GİRİŞ 21.01.2015 10:41 GÜNCELLEME 21.01.2015 10:41

Erkekler CEV Kupası 3. turunda yarın Polonya'dan Zaksa'yı konuk edecek Arkas Spor, rakiplerini yenip turu geçeceğine inanıyor.

Kulüpten yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Arkas Spor Antrenörü Glenn Hoag, yarın akşam voleybolda Avrupa'da ekol olmuş bir ülkenin önemli bir takımıyla karşılaşacaklarını ve ellerinden gelenin en iyisini sahaya yansıtmaya çalışacaklarını belirtti.

Hoag, deplasmandaki maçta istedikleri oyunu sahaya yansıtamadıklarını savunarak, şunları kaydetti:

"İlk maçta beklemediğimiz bir skorla İzmir'e döndük. Ancak ikinci maçta gerçek gücümüzü sahaya yansıtıp turu geçen taraf olmak istiyoruz. Bir önceki turda karşılaştığımız Fransız ekibi Ajaccio, Zaksa'ya göre daha hızlı bir takımdı. Ancak Zaksa da Ajaccio'ya göre daha fizikli ve uzun bir takım. Çok hızlı voleybol oynamıyorlar ama yüksek bir takım olmanın avantajını kullanıyorlar. Biz hazırlıklarımızı turu geçmek üzerine yapıyoruz. Umarım herşey istediğimiz gibi olur."

Arkas Spor'un Kanadalı pasör çaprazı Gavin Schmitt de ilk maçta yaptıkları hataları tekrarlamayacaklarını, tur atlayacak güce ve inanca sahip olduklarını bildirdi.

Schmitt, Polonya'daki yenilginin kendilerini hem üzdüğünü hem de bu maç için hırslandırdığını dile getirerek, "Önce rakibimizi yenip ardından oynanacak altın seti kazanmak istiyoruz. Şu ana kadar hiç altın set oynamadım. Ancak tie-break setinden farklı olacağını düşünmüyorum" ifadesini kullandı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL