Voleybol: Gençler Ligi

Birinci etap maçları sonunda bayanlarda A Grubu'nda Eczacıbaşı, B Grubu'nda VakıfBank, erkeklerde ise A Grubu'nda Halkbank, B Grubu'nda da Ziraat Bankası ilk yer aldı

Voleybol: Gençler Ligi
Voleybol: Gençler Ligi
GİRİŞ 29.12.2014 13:52 GÜNCELLEME 29.12.2014 13:52

Gençler Voleybol Ligi birinci etap grup müsabakaları tamamlandı.

Bayanlar A Grubu'nda Eczacıbaşı, oynadığı 5 maçta aldığı 4 galibiyet ve bir yenilgiyle ilk sırada yer aldı. Grupta 4 galibiyet ve bir mağlubiyetli diğer iki takımdan Galatasaray ikinci, Beşiktaş ise üçüncü sırada bulunuyor.

Bayanlar B Grubu'nda ise zirve VakıfBank'ın oldu. Son şampiyon, birinci etapta oynadığı 5 maçı da kazanırken, bu maçlarda sadece tek bir set kaybetti. B Grubu'nda birinci etabı İlbank, 4 galibiyet ve bir yenilgiyle ikinci, Yeşilyurt ise 3 galibiyet ve 2 yenilgiyle üçüncü sırada tamamladı.

Erkeklerde zirve Halkbank ve Ziraat Bankası'nın

Erkekler A Grubu'nda 4 galibiyet ve bir mağlubiyetli 3 takımdan Halkbank ilk sırada yer alırken, Fenerbahçe ikinci, Arkas Spor ise üçüncü sırada bulunuyor.

Erkekler B Grubu'nda ise oynadığı 5 maçı da kazanan ve bu maçlarda rakiplerine sadece tek bir set veren Ziraat Bankası, birinci etabı zirvede tamamladı. Grupta 4 galibiyet ve bir mağlubiyetle Galatasaray ikinci, üç galibiyet ve iki yenilgiyle Maliye Milli Piyango da üçüncü sırada yer aldı.

Gençler Ligi ikinci etap grup müsabakaları, 2-8 Şubat 2015 tarihlerinde erkeklerde Ankara'da, bayanlarda da İstanbul'da oynanacak.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ