Basketbolda maçın ardından

Anadolu Efes Başantrenörü Ivkovic: - "İsteksiz olduğumuz ve gerekenleri yapmadığımız için sonuç böyle oldu"

Basketbolda maçın ardından
Basketbolda maçın ardından
GİRİŞ 13.12.2014 00:13 GÜNCELLEME 13.12.2014 00:13

Anadolu Efes Basketbol Takımı Başantrenörü Dusan Ivkovic, THY Avrupa Ligi'nde Rusya'nın Nizhny ekibine 65-61 yenildikleri maçta, oyuncularının isteksiz davrandığını ve gerekenleri yapmadığını söyledi.

Maçtan sonra düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulunan Sırp başantrenör, sadece karşılaşmanın başında iyi olduklarını dile getirerek, "Ondan sonra gerçekten kötüydük. Bu kadar çok top kaybı yapıp, basit hücumlardan da sonuç alamazsanız kazanmanız çok zor olur. Bu maç da Top 16'ya kalma mücadelelerini sürdürmeleri açısından Nizhny'nin son şansıydı ve kazandılar. Kötü oynadık. Maç içinde isteksiz olduğumuz ve gerekenleri yapmadığımız için sonuç böyle oldu" diye konuştu.

Takımda bazı eksiklikleri olduğunu kaydeden Ivkovic, "Bu eksiklikler kötü oynamak için bahane değil. Bir istek olması gerekiyor. Perperoglou'nun küçük bir sakatlığı vardı, oynamadı. Cedi sakatlıktan yeni çıktı. Doğuş Balbay'ın da mide bulantısı vardı ama bunlar bahane değil. Eksiklere rağmen takımın hazır olması gerekiyordu. Nizhny'yi galibiyetinden dolayı kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Bagatskis: "İyi oynadık"

Nizhny Başantrenörü Ainars Bagatskis ise Avrupa Ligi'nin en iyi takımlarından birisiyle karşılaştıklarını belirterek, "Zor olacağını biliyorduk. İyi oynadık. Oyuncularım disiplinli ve özverili davrandı. Belki hücumda istediğimiz gibi değildik ama savunmada gayretliydik. Belki ligin en iyi takımlarından değiliz ama ciddi oynayarak sonuca ulaştık" değerlendirmesinde bulundu.

KAYNAK: AA
YAZDIR