Ampute Milli Takımı yurda döndü

Ampute Dünya Şampiyonası'nda Polonya'yı 1-0 yenerek üçüncü olan Milli Takım, İstanbul'a geldi

Ampute Milli Takımı yurda döndü
Ampute Milli Takımı yurda döndü
GİRİŞ 10.12.2014 01:04 GÜNCELLEME 10.12.2014 01:04

Meksika'da düzenlenen Dünya Şampiyonası'nda üçüncülük maçında Polonya'yı 1-0 yenerek dünya üçüncüsü olan Ampute Futbol Milli Takımı, yurda döndü.

Atatürk Havalimanı'na gelen teknik heyet ve sporcular, dış hatlar geliş terminalinde bekleyen vatandaşlarca alkışlandı.

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan, çok iyi bir takım olduklarını belirterek, hazırlık süreci dahil önemli aşamalardan geçtiklerini söyledi.

Şampiyonanın bugüne kadar en yüksek katılımlı organizasyon olduğunu anlatan Şerefhan, "Takımımız teknik ve taktik olarak çok güzel bir performans sergiledi. Burada üçüncülük küçümseniyor olabilir ama son dünya şampiyonu Özbekistan'ın 6. olduğu turnuvada bu başarı son derece önemlidir" diye konuştu.

Şerefhan, başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç olmak üzere kendilerine destek verenlere teşekkür etti.

Ampute Futbol Milli Takımı, Dünya Şampiyonası E Grubu'ndaki ilk maçında Japonya'ya 3-0 yenilmiş, ardından ABD'yi 2-0 yenerek, final grubuna kalmıştı. Final grubunda da İngiltere'yi 1-0, Haiti'yi 2-0 yenen milliler, yarı finalde Rusya'nın rakibi olmuştu. Bu maçta Rusya'ya 1-0 yenilen milliler, üçüncülük maçında Polonya'yı 1-0 yenerek turnuvayı 3. olarak tamamladı.

KAYNAK: AA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL