Altın kemer geri alındı!

652. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde üst üste üçüncü kez başbehlivan olarak altın kemerin daimi sahipliğine hak kazanan fakat dopingli çıkmasından dolayı altın kemeri iade etmesine karar verilen Ali Gürbüz, Edirne Belediyesinden gelen görevlilere kemeri teslim etti.

Altın kemer geri alındı!
Altın kemer geri alındı!
GİRİŞ 24.10.2013 16:20 GÜNCELLEME 24.10.2013 16:20
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Edirne Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü görevlileri Savaş Vardar ve Korcan Tuna, Ali Gürbüz'ün Muratpaşa İlçesi Soğuksu Mahallesindeki evine gelerek altın kemeri teslim aldı.

Savaş Vardar, yaptığı açıklamada, Ali Gürbüz'ün geçtiğimiz haftalarda arka çapraz bağ ameliyatı olduğunu hatırlatarak, "Kendisi evinde istirahat ettiğini belirterek, evinden gelip kemeri almamazı istedi. Bizde evine geldik. Kemeri Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi'ye götürüyoruz" dedi.

Ali Gürbüz'ün altın kemeri kendilerine emanet olarak verdiğini söylediğini de belirten Vardar, "(Emanet olarak veriyorum ama ben bu kemeri geri alacağım) dedi. Biz de ona (inşallah en kısa zamanda geri alırsın) temennisinde bulunduk" diye konuştu.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Ali Gürbüz de kemeri geri almak için aradıklarında teslim tutanağı ile geri verebileceğini söylediğini bildirdi.

Yaklaşık 3 hafta önce ameliyat olduğunu belirten Gürbüz, "Altın kemeri yeniden almak için mücadeleye devam edeceğim, sporu bırakmıyorum" dedi.

Bu arada, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemerin sahibi olan Ali Gürbüz'de doping maddesine rastlanması üzerine alınan altın kemerin İsmail Balaban'a verilmesi bekleniyor.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ibrahim yildiz 7 yıl önce Şikayet Et
    yazık oldu ali gürbüz, ihtiyacın varmıydı dopinge, kahramanlık pamuk ipliğine bağlıymış.. geriden gelenlere güzel örnek olalım.atatürkün sözlerini hatırlayalım.
    Cevapla