Vincenzo Montella dertli: Tek canımızı sıkan...

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Vincenzo Montella, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası öncesinde canlarını sıkan tek şeyin önüne geçemedikleri sakatlıklar olduğunu söyledi.

Vincenzo Montella dertli: Tek canımızı sıkan...
Vincenzo Montella dertli: Tek canımızı sıkan...
GİRİŞ 12.06.2024 16:59 GÜNCELLEME 12.06.2024 17:17

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ile yeni bir iş birliğine giden RAMS Global, A Milli Futbol Takımı'nın ana sponsoru oldu.

Almanya'nın Hannover şehrine bağlı Barsinghausen kasabasındaki NFV Sportschule'de gerçekleşen imza törenine TFF Başkan Vekili Mustafa Eröğüt, TFF Milli Takımlardan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop, RAMS Türkiye İcra Kurulu Üyesi Cem Ciritci, Milli Takım Teknik Direktörü Vincenzo Montella ve milli futbolcular Altay Bayındır, Kenan Yıldız ile Barış Alper Yılmaz katıldı.

A Milli Takım Teknik Direktörü Montella da bu sponsorluk anlaşmasının kendilerine ve gelecekte yapacaklarına olan güveni gösterdiğini dile getirdi. Montella, Almanya'da bulundukları için çok mutlu olduklarını da dile getirerek, “İlk görevimiz tüm milletimizi gururlandırmak. Bunu gösterdiğimiz duruşla, çalışmalarımızla ve sahada alacağımız sonuçlar çok önemli. Çok yakında burada olma fırsatı bulduk. Onların sevgilerine tanıklık ettik. Burada olduğumuz için mutluyuz” ifadelerini kullandı.

“Çok iyi bir temelimiz var”

Kadroda sakatlıkları olan futbolcuların son durumu hakkında gelen soruya İtalya çalıştırıcı, “Biz genç kadrodan başladığımız günden itibaren ufak tefek sakatlıklar oldu. Sonra tesadüfi sakatlıklar yaşadık. Mesela Enes Ünal, Ozan Kabak.. Bunlar bizi çok üzdü. Ufak tefek sakatlıklar var ama çok fazla endişeyle bakmıyorum buna. Çünkü çok iyi bir temelimiz var” cevabını verdi.

“Tek canımız sıkan önüne geçemediğimiz sakatlıklar”

EURO 2024 öncesi hazırlık dönemini iyi geçirdiklerine de dikkat çeken Vincenzo Montella, “Bütün bu maçları seçerken ileride karşılaşabileceğimiz seviyedeki rakipler olmasını istedik. Kadroda çok fazla genç futbolcunun bulunduğu ve deneyimin az olduğu noktalar var. O maçlarla bu deneyim açığını kapamak istedik. Şu ana kadar her şeyin doğru gittiğini düşünüyorum. Tek canımızı sıkan önüne geçemediğimiz sakatlıklar” şeklinde konuştu.

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.