Louis Van Gaal kansere yakalandı

Manchester United'ın eski çalıştırıcısı ve Hollanda Milli Takımı'nın teknik direktörü Louis Van Gaal, prostat kanserine yakalandığını açıkladı.

Louis Van Gaal kansere yakalandı
Louis Van Gaal kansere yakalandı
GİRİŞ 04.04.2022 10:57 GÜNCELLEME 04.04.2022 10:57

Hollanda Milli Takımı'nın Teknik Direktörü Louis Van Gaal, kansere yakalandığını açıkladı. 70 yaşındaki teknik adam, prostatta agresif tipte kanser teşhisi konduğunu ve şu ana kadar 25 kez tedavi gördüğünü duyurdu. 

25 kez tedavi gördüğünü açıklayan Van Gaal, "Milli takım teknik direktörü olduğum süre boyunca şimdiye kadar oyuncuların fark etmemesi için geceleri hastaneye gidiyordum. Sağlıklı olduğumu düşünüyordum ama değilmişim" dedi. 

"Oyuncularıma söylemek istemedim"

Oyuncularına hastalığını söylemek istemediğini de belirten Louis Van Gaal, "Oyuncularıma söylemek istemedim çünkü performanslarını etkileyebilirdi. Disiplinim ve iradem çok yüksek. İşimi yapabilirim çünkü, bu işi seviyorum. Bu ekiple çalışmayı seviyorum." dedi.

Kariyerinde Manchester United, Barcelona ve Bayern Münih gibi Avrupa devlerini çalıştıran Louis Van Gaal'in yönetimindeki Hollanda Milli Takımı, Katar'da düzenlenecek 2022 Dünya Kupası'nda Senegal, Ekvador ve Katar'ın bulunduğu A Grubu'nda mücadele edecek.