Fransızlardan dev maç için iptal başvurusu

Fransa, A Milli Takımımız ile oynanacak maçı iptal etmek için UEFA'ya gitti. UEFA, Fransa'nın maça çıkmaması halinde verilecek ceza ile ilgili garanti sunmayınca 'iptal kararı'ndan vazgeçildi.

Fransızlardan dev maç için iptal başvurusu
Fransızlardan dev maç için iptal başvurusu
GİRİŞ 14.10.2019 16:26 GÜNCELLEME 15.10.2019 01:03
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

A Milli Takımımızın Fransa ile oynayacağı kritik maç öncesi Fransızlar'ın ırkçı Ulusal Cephe Partisi, maçın iptal edilmesi için Fransa Futbol Federasyonu'na başvuruda bulundu.

 

 

Fransa Futbol Federasyonu'ndan Ulusal Cephe Partisi'ne verilen cevapta, "Bu maçı Fransa olarak biz iptal edemeyiz. İptal etme yetkisi sadece UEFA'da. Spor otoritelerini yok sayarak böyle bir karar alamayız. Maçın iptal edilebileceği terörist saldırı ya da başka türlü bir neden de bulunmuyor." denildi.

Fransız polis kaynakları ise Ulusal Cephe'nin bu talebine karşılık olarak, "Daha önce de bu tip maçlarda güvenliği sağladık. Polisin gücü, bu maçın emniyetli bir şekilde oynanmasına yetecek. Bu maçın iptal edilmesine neden olacak bir tehlike söz konusu değil." yanıtını verdi.

 

 

FRANSA, UEFA'YA SORDU: "NE CEZA ALIRIZ?"

Fransa Futbol Federasyonu'ndan bir yetkili ise L'Equipe'e yaptığı açıklamada, "Fransa'nın bu maçı oynamama gibi bir kararı olamaz. Bu maçı hükmen kaybetme gibi bir riski alamayız. Böyle bir karar, Fransa'yı güçsüz gösterir." dedi.

L'Equipe'in iddiasına göre; Fransa Futbol Federasyonu (FFF), maçın iptal edilmesi halinde ne gibi bir cezanın çıkabileceği konusunda UEFA ile temasa geçti. Maçın iptali için yapılacak toplantının yetişmeyeceği ve ceza konusunda bir cevap veremeyecekleri yanıtını alan FFF, riske girmeme kararı aldı.

FRANSIZ HÜKÜMETİ: "ENGEL YOK"

Fransız Dışişleri Bakanı Jean-Yves le Drian ise protesto amacıyla maça gelmeyeceğini açıkladı.

Hükümet kanadından yapılan açıklamada ise, "Askeri olaylar, bu maçın oynanmasına engel değil. Konu tamamen Türkiye ile Fransa arasındaki diplomatik ilişkilerle alakalı." denildi.

(Sporx)

YAZDIR
YORUMLAR 44
 • Ordulu 7 ay önce Şikayet Et
  Kendi ülkesinde bile türklerden korkuyorlar.
  Cevapla
 • Türker 7 ay önce Şikayet Et
  Böyle bisey aklinizdan gectiyse anlayin ki düsüksünüz üüü üüüüürüüüü horozlar
  Cevapla
 • Serkan 7 ay önce Şikayet Et
  Sizin nekadar demokrat olduğunuzu gördük fıransa Rabbim inşaallah öyle bir bela verecekki bizi arayıp kurtarın diyeceksiniz Kanuni gibi
  Cevapla
 • Selçuklu 7 ay önce Şikayet Et
  keşke maça çıkmasanız memnun oluruz acizler sizi böyle mi türkleri sindireceksiniz ruhlaır ezik terör savunucuları umarım ülkenizde terör saldırıları artar nasreddin hoca misali ağaçtan düşen bizi anlar ancak siz ancak msiyonu bitmiş tepkiler verin işimize gelir
  Cevapla
 • mesut 7 ay önce Şikayet Et
  Topunuz gelsin bizi yıkamazsinız.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle