Demirören'den çok ağır Terim cevabı!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal'ın Fatih Terim ve A Milli Takım hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi.

Demirören'den çok ağır Terim cevabı!
Demirören'den çok ağır Terim cevabı!
GİRİŞ 10.01.2018 13:20 GÜNCELLEME 10.01.2018 13:20
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, Galatasaray eski başkanı Ünal Aysal'ın Fatih Terim ve A Milli Takım hakkında yaptığı açıklamalara cevap verdi.

"Terim'i biz göndermedik, A Milli Takım'a kendisi gitti ve TFF ile bu şartlar altında anlaştığından haberimiz yoktu" açıklamasını değerlendiren Demirören; "Terim ile yapılan görüşmede Ünal Aysal'dan izin alındığını ve sadece 4 maçlık bir anlaşma yapıldı" dedi.

Demirören'in açıklaması şu şekilde;

Güzide kulüplerimizden Galatasaray Spor Kulübü'nün eski Başkanı Ünal Aysal'ın dün TRT Spor'da yaptığı açıklamaları hayret ve üzüntüyle takip ettim.

Aradan yaklaşık 4.5 sene geçtikten sonra ve nereden icap ettiğini anlayamadığım bir şekilde Sayın Fatih Terim'in Milli Takım'a geçiş dönemini kendine göre anlatan Aysal'ın ifadeleri en hafif deyimle hilaf-ı hakikattir.

Konuyla ilgili resmi açıklamamızı 25 Eylül 2013 tarihinde yapmamıza rağmen, kamuoyunda doğması muhtemel kafa karışıklıklarını gidermek için bazı gerçeklerin altını tekrar çizmek lüzumu doğmuştur.

1. Sayın Fatih Terim için Ağustos 2013'te yaptığımız ilk görüşmede Galatasaray eski başkanı, "Milli Takım teknik direktörlüğü kutsal bir görevdir. Hocamızla görüşebilirsiniz. İsterseniz ocak ayında kendisiyle anlaşabilirsiniz, biz de bu yolumuza başka hocayla devam etmek için zaman buluruz" demiştir.

2. Buna rağmen daha sonra 4 maçlık dönem için Fatih Terim ile fahri olarak anlaşma sağlandığı ve bunun da boş kağıda atılan sembolik imzalarla kamuoyuna duyurulduğu herkesin malumudur.

3. Dolayısıyla Sayın Fatih Terim'in Galatasaray'dan ayrılış süreciyle ilgili yaşananların, Türkiye Futbol Federasyonu'nun dışında gelişmiş olduğu ortadayken bu ayrılığı TRT Spor'da "Biz Terim'i göndermedik, o Milli Takımı seçti" şeklinde anlatmak art niyetli ve konuyla ilgili sorumluluğu üzerinden atma çabasıdır.

4. Ünal Aysal'ın aramızda geçtiğini iddia ettiği telefon görüşmesi de maalesef doğru değildir. O konuşmada tarafımdan söylendiği iddia edilen "Unutalım bu işi" ve "O zaman biz Sayın Terim'in yerine başka bir alternatif teknik adam düşüneceğim" ifadeleri hayal ürünüdür. Biz Galatasaray eski başkanı ile ne konuştuysak süreci ona uygun biçimde yürüttük, zaten Galatasaray'ın izniyle yapılan 4 maçlık ücretsiz anlaşma ve olayların daha sonraki gelişimi ortadadır.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
MİLLİ TAKIMLAR
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Adanalı 2 yıl önce Şikayet Et
  takır rakır oynayan GS yi durdurmak için önce yabancı sınırlaması çıkardınız GS Elmanderi bile bu yüzden göndermek zorunda kaldı. Daha sonra da Terimi ayartıp aralarını bozdunuz. Şimdide biz masumuz. Milli takım senin sayende bu başarıları kazandı(!!!) tebrikler...
  Cevapla
 • Ali can 2 yıl önce Şikayet Et
  Al birini vur digerine!!!Tüpcü bir adam nasil spor ile alakali genis bir alanda yetki sahibi olabiliyor hayret ediyorum.
  Cevapla
 • ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Bütün stadlara Fatih Terimin adı verilmeli 1-2 stada verilmiş olması bişey ifade etmez
  Cevapla
 • Serhat 2 yıl önce Şikayet Et
  Körler sağırlar birbirini ağırlar bırakın kameraya oynamayı hepiniz aynısınız
  Cevapla