13 milyon TL'lik dava resmen açıldı!

Fatih Terim, Türkiye Futbol Federasyonu'na tazminatı için dava açtı.

13 milyon TL'lik dava resmen açıldı!
13 milyon TL'lik dava resmen açıldı!
GİRİŞ 29.11.2017 09:52 GÜNCELLEME 29.11.2017 14:37
Bu Habere 60 Yorum Yapılmış

Gazete Habertürk'ün haberine göre; Fatih Terim ile Türkiye Futbol Federasyonu mahkemelik oldu.

Alaçatı krizinin ardından görevine son verilen Türkiye eski Futbol Direktörü, tazminatı için avukatları aracılığıyla TFF’ye iki kez ihtar çekmesine rağmen hiçbir sonuç alamayınca olayı yargıya taşımaya karar verdi. Futbol Federasyonu’nun, sözleşmesindeki 6. maddeye aykırı davrandığını mahkemeye bildiren tecrübeli hoca, 3.5 milyon Euro’luk tazminatının faizi ve avukatlık masraflarıyla birlikte ödenmesini talep etti. 

15 Kasım 2013’te 5+2 yıllık imza atan Terim, kendisinin tek taraflı fesh etmesi halinde 1 milyon 450 bin Euro, federasyonun göndermesi halinde ise 3.5 milyon Euro tazminat ödenmesi konusunda TFF Başkanı Yıldırım Demirören’le uzlaşmıştı. 

Federasyonun 26 Temmuz 2017’de görevine son vermesine karşın tazminatını ödemeye yanaşmaması üzerine iki kez ihtar çeken Terim, yine umduğunu bulamayınca yasal yollardan hakkını aramak için dava açtı. 

3.67’DEN SABİTLENDİ

Yapılan sözleşmede Euro kurunun 3 lira 67 kuruştan sabitlendiği öğrenildi. Şu anda Euro, 4 lira 65 kuruş seviyelerinde bulunuyor.  Terim, sabit kur üzerinden faiz ve avukatlık masrafları hariç yaklaşık 13 milyon TL (12 milyon 845 bin) istiyor. Dava sürecinin 1.5 yılı bulabileceği öğrenildi.

FUTBOL FEDERASYONU’NA TEBLİGAT YAPILDI

Ay-Yıldızlı ekibin eski hocasının mahkemeye başvurmasının ardından mahkeme tebligatı Futbol Federasyonu’na da iletildi. Terim’in peş peşe ihtar çektiği dönemde toplanan federasyon yönetim kurulunda bazı üyeler “Parayı ödelim” demiş, bazıları ise karşı çıkmıştı. Son kararı veren Demirören ise ödenmemesi yönünde görüş belirtmişti.

FATİH TERİM'DEN AÇIKLAMA

"Taraftarların imza attığı TFF ile bir sözleşme var. Sözleşme gereği olan şartlar yerine gelmezse de ben de her Türk vatandaşının sahip olduğu hak gibi yargıya başvurabilirim. Başvurdum ve sonuçlarını bekleyeceğiz"

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 60
 • semih 2 yıl önce Şikayet Et
  sen çalıştığın emek verdiğin yerden kovul sonra tazminatımı vermediler ağla sızla konu başkası olunca milliyetci davran diye söylen. Hak neyse o olsun.
  Cevapla
 • BJKLİ 2 yıl önce Şikayet Et
  f.terimin bir zamanlar zirvede olan t.direktörlüğü dibe vururken,şimdi de açgözlülüğü,paragözlülüğü,egosu ve ahlaksızlığı zirve yapmış durumda.Hala bu adamı hoca diye takımın başına getirmek isteyenler var.Tabi ki karakterle alakalı bir durum...
  Cevapla
 • faruk 2 yıl önce Şikayet Et
  Lafa gelince mi paraya gelince nakitçi.
  Cevapla
 • misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Ramazan Orucu nu sizin yerinize biz tutarız diyen de ne beklenir.Alın teri olmayan parayı istiyor.Silin Stattan ismini.Ben bir daha bu insanın tshörtünün üstünde ay yıldız simgesi görmek mi? Asla !
  Cevapla
 • mehmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Futbolcuları yerden yere vurdular. Adam milyonları istiyor milli duyguyu filan sorgulayan yok. Ya bu adamların milli takıma ne başarı kazandırdıkları ortada. Niye milyonlar savruluyor. Her gelene kapı 3-6 milyondan açılıyor ve tazminat ta cabası.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle