Almanlar ortalığı ayağa kaldırmıştı! Türkiye'den açıklama!

İstanbul polisi, “Taraftarlarımıza polis zulmü uygulandı” şeklinde açıklama yapan Alman ekibi Borussia MönchenGladbach’ın iddialarının asılsız olduğunu duyurdu.

Almanlar ortalığı ayağa kaldırmıştı! Türkiye'den açıklama!
Almanlar ortalığı ayağa kaldırmıştı! Türkiye'den açıklama!
GİRİŞ 04.10.2019 19:42 GÜNCELLEME 04.10.2019 19:44
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Medipol Başakşehir ile dün akşam oynanan Avrupa Ligi maçında berabere kalan Alman ekibi Borussia MönchenGladbach, taraftarlarına “polis zulmü” uygulandığı gerekçesiyle UEFA’ya şikayette bulunacaklarını açıklamıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Almanların ortaya attığı iddialar üzerine açıklama yaparak, müsabakada misafir seyirciden herhangi bir kimseye bir işlem yapılmadığını duyurdu.

'GERÇEĞİ YANSITMIYOR'

Emniyetten yapılan açıklamada, “03.10.2019 günü saat 19.55’te Başakşehir Fatih Terim Stadyumunda Başakşehir-Borussia Mönchengladbach takımları arasında oynanan UEFA Avrupa Ligi grup müsabakası ile ilgili Alman kamuoyuna yansıyan 2 taraftarın gözaltına alındığı ve bayraklarının içerdiği dini semboller sebebiyle içeri alınmadığı, taraftarların zorla otobüslere bindirildiği haberleri gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

GERÇEK ORTAYA ÇIKTI!

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Spor Güvenliği Şube Müdürlüğünce yapılan açıklamanın devamında ise, “Misafir takım seyircisi otobüslerle stadyuma güvenli bir şekilde intikal ettirilmiş, misafir seyircinin getirmiş olduğu ve fotoğrafları bulunan pankartlar ile yine misafir seyircinin getirdiği atkı tarzındaki çeşitli materyaller Almanca bilen personelimizce kontrol edilmiş, ayrıca misafir takım seyircisi ile birlikte gelen Türkçe ve Almanca bilen misafir kulüp özel güvenlik görevlilerinin eşliğinde kontrol edilerek içeri alınmış, görüşü etkilemeyecek şekilde tribünün çeşitli yerlerine asılmalarına 6222 sayılı kanunun 7. Maddesi, 6222 sayılı kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 8. maddesi gereği müsabaka güvenlik amiri tarafından izin verilmiştir. Müsabaka bitimi misafir seyirciler Sultanahmet Meydanına güvenli bir şekilde intikal ettirilmişlerdir. Misafir seyircinin çıkışı sırasında yaklaşık 30 kadar misafir seyirci otellerinin stadyuma yakın noktalarda olduğunu beyan etmiş, bunun üzerine ev sahibi seyircilerin dağılımı bittikten sonra bahse konu 30 misafir seyircinin stadyumdan bireysel olarak ayrılmaları sağlanmıştır. İzin verilen pankartlar dışında seyirciler tarafından "ULTRAS" ibareli bir pankart getirilmiş, ULTRAS ibaresi sporda şiddet ve holiganizmi çağrıştırdığından yukardaki hükümler gereği yalnızca bu pankartın girişine izin verilemeyeceği söylenmiş ve bahse konu pankartları getiren 10 şahıs pankartlarına izin verilmemesi durumunda stadyuma girmek istemediklerini belirterek turnikelerin dış kısmında bulunan merdivenlerde oturarak müsabaka bitimine kadar beklemişlerdir. Müsabakada misafir seyirciden kimseye herhangi bir işlem yapılmamış, stadyum misafir seyirci kontrol noktasına yukarda belirtilenler dışında dini sembol içeren herhangi bir pankart getirilmemiştir” ifadelerine yer verildi.

 

 

YAZDIR
YORUMLAR 21
 • takavit 2 yıl önce Şikayet Et
  sikayete giderler abi sipor sipordur heryerde aynibizdede onlardada bizimkinler yenilince kural hatasi diye gidmedimi boooos bisey cikmazzzz
  Cevapla
 • UĞRBTN 2 yıl önce Şikayet Et
  Klasik evropa,avrupa seviciliği yapanlara duyrulur
  Cevapla
 • Eren 2 yıl önce Şikayet Et
  Bütün Avrupa ülkeleri Vizesiz Türkiye’ye gelebiliyor. Ama Türkiye Avrupa’ya Vize almak zorunda , yani Bu Adaletli değildir.... Avrupa ile Mülteci Anlaşması ile Türkiye hiçbir Faydası olmamış ve Hiçbir şey Elde edememiştir... Yıllardır 5-6 kriter kalmış diyerek , Daha bekliyoruz... Her Vize Başvuru Sonuç Ret geliyor... Bıktık Artık...
  Cevapla
 • Ahmet 2 yıl önce Şikayet Et
  Adalet yok işte. Onlar kimlikleri ile ellerini kollarını sallaya sallaya Türkiye’ye gelebiliyor ama bizler gidemiyoruz. Turist gelecek diye yapılıyor bence
  Cevapla
 • Eren 2 yıl önce Şikayet Et
  Nasıl Almanlar Vizesiz gelebiliyor ve Biz Vizesiz gidemiyoruz... Ya bu hiç Adil bir Uygulama değildir... Avrupa ülkeleri Vizesiz geliyor Ama Türkiye Vize almak zorunda kalıyor... Bu mu Adalet !!!
  Cevapla
 • Türk 2 yıl önce Şikayet Et
  insanlıkdan medeniyetden iyilikten yoksun insanlar.. Adı avrupalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle