Dursun Özbek'e ağır sözler: G.Saray'ı yanağı okşanabilir bir kulüp yaptı

Galatasaray'ın başkan adaylarından Süheyl Batum, dün gece derbi sonrası yaşanan olaylar nedeniyle mevcut başkan Dursun Özbek'e sert tepki gösterdi.

Dursun Özbek'e ağır sözler: G.Saray'ı yanağı okşanabilir bir kulüp yaptı
Dursun Özbek'e ağır sözler: G.Saray'ı yanağı okşanabilir bir kulüp yaptı
GİRİŞ 20.05.2024 23:00 GÜNCELLEME 20.05.2024 23:12
Bu Habere 70 Yorum Yapılmış

Galatasaray'ın başkan adaylarından Süheyl Batum, vizyonunu, hedeflerini ve projelerini paylaşmak üzere kongre üyeleriyle bir araya geldi.

Raffles Hotel'de gerçekleştirilen organizasyonda üyelerle akşam yemeğinde bir araya gelen Batum ve yönetim listesindeki isimler, göreve gelinmesi durumunda yapılacak projeler hakkında bilgilendirme yaptı.

"DÜN AKŞAM ÜZÜCÜ BİR GECEYDİ"

Burada Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi maç hakkında da yorum yapan Batum, "Dün akşam hepimiz için çok önemli, Türk futbolu için, dünya futbolu için, adalet için, hukuk için, ahlak için, etik kurallar için çok önemli ve üzücü bir geceydi." ifadelerini kullandı.

"STADIMIZI EŞKIYALAR BASTI"

Batum, sözlerinin devamında şöyle devam etti:

"Tabii ki ezeli rakibimize kaybetmek bizi üzdü. Biz şampiyon olacağız ama dün gece çok daha üzücü bir olay oldu. Bugün doğum gününü kutladığınız Ali Sami Yen'in adını taşıyan stadımızı eşkıyalar bastı. Bir gerçek ortaya çıktı. Dursun Özbek yönetimi, bu kulübü kolayca dokunulabilir, yanağı okşanabilir bir kulüp haline dönüştürdü. Önce Erden Timur'la başladı olay. Bir kişi açık açık tehdit etti. Buna karşı ne yapıldığını sorduk, 'Siz yapamıyorsanız biz yapalım.' dedik, avukatları seferber ettik. Bize 'Merak etmeyin, biz hallediyoruz.' dediler. Sonra başkana 'orası, burası oynuyor.' dediler, camiaya inanılmaz hakaretler ettiler. Kurucu başkanımız Ali Sami Yen'e bir genel kurul toplantısında alenen küfürlü tezahürat yaptılar, başkan denilen kişi de buna alkış tuttu. Bu kabul edilebilir bir şey değildi ama dün daha da kötüsünü yaptılar. Evimizi bastılar."

"YÖNETİM GEREĞİNİ YAPMALI YOKSA BİZİ YAPACAĞIZ"

Galatasaray'ın 1 senedir kolay dokunulabilir bir kulüp haline geldiğini yineleyen Batum, "Fenerbahçe teknik direktörünün oğlu olduğu söylenen kişi ve yanındakiler, Ali Sami Yen isminin olduğu yerde stat müdürünü darp ettiler. Bu ahlaksızlıktır. Gereği yapılması gerekir. Bu yönetim yapmazsa, biz yapacağız." açıklamasında bulundu.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'la ilgili konuşan Batum, şunları söyledi:

"Ali Koç, bu kulübün göz bebeği olan genel sekretere (Eray Yazgan), 'Bana bak çık buradan yoksa dayak yersin.' dedi. Bu bir tehdittir. Göstere göstere bunu söyledi. Hulusi Belgü denilen adam stat sorumlusuna arkadan yumruk attı. Evimize, mabedimize girip saldırdılar, darp ettiler. Bunların tümü suçtur. Galatasaray Kulübünün başkanı 'Ali Bey, erkeksen gel, ben burada seni bekliyorum.' dedi. Böyle bir şey olabilir mi? Cumhuriyet kahvesinde arkadaşını düelloya mı çağırıyorsun? Sen Galatasaray başkanısın, senin mabedine saldırmışlar."

Galatasaray Başkan Adayı Süheyl Batum, daha sonra yönetim listesini sahneye davet ederek üyelere tanıttı.

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 70
 • Hakan 1 ay önce Şikayet Et
  Koyun can derdinde kasap et derdinde. Sen ne ayaksın birlik beraberlik zamanı bu zaman
  Cevapla
 • Çiçekçi kız 1 ay önce Şikayet Et
  Tamam
  Cevapla
 • Çiçekçi kız 1 ay önce Şikayet Et
  Tamam olur
  Cevapla
 • İbrahim 1 ay önce Şikayet Et
  Bu gelmeden ağlamaya başladı buna menzil'de yetişmez
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  FENER ÖPER kim olursa olsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle