Acun Ilıcalı: Türk hakemlerine güvenmiyorum

İş insanı Acun Ilıcalı, Fenerbahçe Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nda yaptığı açıklamada, “Monitörden gördüğü pozisyonu 1 hafta sonra penaltı değil diyorsa burada art niyet var. Bu dakikadan itibaren Türk hakemlerine güvenmiyorum” dedi.

Acun Ilıcalı: Türk hakemlerine güvenmiyorum
Acun Ilıcalı: Türk hakemlerine güvenmiyorum
GİRİŞ 02.04.2024 22:20 GÜNCELLEME 02.04.2024 22:20
Bu Habere 44 Yorum Yapılmış

Fenerbahçe Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı, Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi'nde yapıldı.

Genel kurul için stada gelen İş İnsanı Acun Ilıcalı, kürsüye gelerek açıklamalarda bulundu.

Son dönemde yaşananlarla ilgili konuşan Acun, “Tek kelime söyleyeceğim, bu kaosun sebebi, Adalet. Nasıl bir ülkede hakimler adaleti sağlıyorsa da, spor dünyasında da hakemler sağlıyor. Aylardır söylediğim yabancı hakemler gelsin söylemi son 1 ayda tescillendi. Adaletin olmadığı hakemlerimizin maalesef bu görevi yapamadıklarını elleriyle gösterdiler. Trabzonspor maçında provokatörler sahaya atlayıp takımımıza vahşi saldırıyı yaptılar. Bunun öncesinde eğer orada bir hakem müessesi olsaydı 60. dakikada tatil etseydi, o ortamda bulunmamızı sağlayabilirdi. Can güvenliği bu kadar tehlikeye atılabilir mi? Bir hakem bir şekilde koca takımı linç edilme yaşattırır mı? Bunları düşündüğüm zaman olay ortada” diye konuştu.

"Adil ortam istiyorum, hakkımızın yenilmesini istemiyorum"

Merkez Hakem Kurulu (MHK) hakem danışmanı Hugg Dallas’ın, hakemlerle ilgili seminerde yaptığı konuşmayı hatırlatan Acun Ilıcalı, “Türkiye liginin kaderini bir hakemin ruh hali mi belirleyecek? Eğer iki hakem arkadaş bu pozisyon için, biz hala kararımızın arkasındayız deseydi benim için sorun yoktu. Monitörden gördüğü pozisyonu 1 hafta sonra penaltı değil diyorsa burada art niyet var, burada bir şeyler var, bir şey dönüyor. Bu dakikadan itibaren Türk hakemlerine güvenmiyorum. Asla da güvenmeyeceğim. Başımıza gelen olayların hepsinde suçlu kim, şu sahada oyuncular ayılıp bayılıyor. Saçma sapan şeyler yaşıyoruz. Bunun tek sorumlusu hakemlerimiz olarak görüyorum. Yabancı hakem uygulamasını acil şekilde başlamasını desteklememiz gerektiğini düşünüyorum. Adil ortam istiyorum, hakkımızın yenilmesini istemiyorum. Milyonlarca insanı bir hakemin ruh hali mutsuz edemez. Biz burada belki 30 bin kişiyiz, 30 milyonu temsil ediyoruz. Buradan herkese sesleniyorum, futbolda adalet şu an Türkiye’de yok. Milyonlar bu yüzden itiraz ediyor. Bu gücümüzle adaleti bu ülkeye getireceğiz. Bugün Fenerbahçeli olduğum için bir kez daha gurur duydum” ifadelerini kullandı.

Ilıcalı, konuşmasının sonunda Başkan Koç’a teşekkürlerini iletti.

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 44
 • ANADOLU 2 hafta önce Şikayet Et
  Siz kendinize göre çok şeysiniz bize göre çok şey olmanız için İngiltere de kulübünüz var İNGİLİZ HAKEMLERİNE GÜVENMİYORUM demeniz lazım dermisiniz ...
  Cevapla
 • Ali Çiçek 2 hafta önce Şikayet Et
  Bir proje adamısın bence acun. Miras kalmadı, piyango vurmadı ki piyango ile olacak bir varlık değil. Ticaret ilede olacak iş değil. Sanki birileri sana yürü be acun demiş ali koç ile köprü yapmış gibi
  Cevapla
 • Kayserili. 2 hafta önce Şikayet Et
  çık sen yap para kazanırsın.
  Cevapla
 • Alper 2 hafta önce Şikayet Et
  2011 den beri bende güvenmiyorum şikeye göz yumdular
  Cevapla
 • Vatandaş 2 hafta önce Şikayet Et
  Kendi ülkesinin insanına güvenmeyenden ne hayır gelir memlekete
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle