Dursun Özbek'ten sözleşme açıklaması: Okan Buruk'la konuştuk

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sponsorluk anlaşması imza töreninde konuştu.

Dursun Özbek'ten sözleşme açıklaması: Okan Buruk'la konuştuk
Dursun Özbek'ten sözleşme açıklaması: Okan Buruk'la konuştuk
GİRİŞ 18.09.2023 11:47 GÜNCELLEME 18.09.2023 12:25
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sponsorluk anlaşması imza töreninde açıklama yaptı.

İşte Dursun Özbek'in sözleri:

"Futbol takımımızın koyduğu hedeflere ulaşmak için bize destek veren her firmaya teşekkür ediyorum. Bu birlikteliklerin bu markalara da büyük fayda sağlayacağına eminim. Hafta sonu iyi bir oyunla maçımızı kazandık. Çarşamba günü her zaman olmamız gereken yerde Şampiyonlar Ligi'nde olacağız. Umarım başarılı bir dönem bu maçla birlikte başlar"

"ENTERESAN BİR SENE"

Bu sene enteresan bir sene Galatasaray için. Sponsorluk seviyesi çok yukarı çıktı. Geçen seneyle kıyaslanmayacak seviyede taraftarlarımızın, kurumların Galatasaray'a ilgisi çok büyük. Futbol takımımızın gösterdiği başarılar artı kurulan takımın şekli, yıldız oyuncuların çokluğu bu seviyede büyük bir talep karşılaştırdı. Bu manada Galatasaray'a destek veren herkese çok teşekkür ediyorum.

"MAAŞ BÜTÇELERİ 300 MİLYON EURO"

Şampiyonlar Ligi'nde oynamak, başarılı olmak için kurulacak takımı iyi tespit etmek, oynayacağımız oyuncuları iyi seçmek zorundayız. Bütçemizi de ona göre ayarlamak zorundayız. Divan'da Erden Timur açıkladı, ilk 16'ya giren takımların maaş bütçesi 200-250 milyon euro civarında. Çeyrek final oynayanların maaş bütçesi 300 milyon civarı. Galatasaray bu sene net 39 milyon euro bütçeyle bu sahada mücadele edecek. Biz şuna inandık, Galatasaray'ın özelliği, vizyonu, amaçları sadece bütçeyle değil ama Galatasaraylı olmanın verdiği ruhla bu seviyede başarılı mücadele göstereceğinden herkes emin.

"ALIŞIK OLDUĞUMUZ YER"

Alışık olduğumuz Şampiyonlar Ligi'ni oynayacağız. Ülkemizi, taraftarlarımızı temsil edeceğiz. Taraftarlarımızdan zaten büyük bir destek var. Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız için Türk halkından, herkesten, sponsorlardan büyük destek alıyoruz. Onları mahcup etmeyeceğiz. İlk maçımız Kopenhag ile, hazırız. Odaklandık. Çarşamba günü tüm taraftarları bekliyorum. Başarılı bir sınav vereceğimizden eminim.

"25 YILI ETKİLEYECEK PROJE"

"Kemerburgaz'daki Metin Oktay Tesislerimiz'in kaba inşaatı bitti. Geçen gün Divan Kurulu toplantısını orada yaptık. Yaklaşık 14.500 m2 kapalı alanı olan çok büyük bir tesis. Yıl sonuna doğru veya biraz geçen bir sürede Florya'daki yerleşkeyi buraya taşımak istiyoruz. Son derece süratli bir inşaat safhası geçiriyoruz. Tüm sponsorlardan bu manada destek istiyoruz. Florya projesinin yapılması için buranın süratle yapılması lazım. Florya boşaltılmalı ki inşaat başlasın. Galatasaray'ın 25 yılını etkileyecek bir proje olacak. Florya'daki projemizde sponsorlarımızdan gereken desteği isteyeceğiz, Kemerburgaz'da da isteyeceğiz. Bugünkü sponsorluğun şorttaki reklam ile sınırlı kalacağını düşünmüyorum. Ne tür destek vereceklerini oturup tartışacağız."

"OKAN BURUK'LA MADDİ KONULARLA ALAKALI BİZİM BİR ŞEY KONUŞMAMIZA GEREK YOK"

“Okan Hoca, Galatasaray’dan yetişmiş biri. Başarılarla dolu bir geçmişi var. Okan Hoca'nın Galatasaray ile sözleşmesi var. Maddi konularla alakalı bizim bir şey konuşmamıza gerek yok. Elbette Okan Hoca'ya maddi ve manevi destek verilecektir. Hocamızla geçenlerde konuştuk, ‘Başkanım siz ne derseniz odur’ dedi.”

"NELSSON VE BOEY SORUSU"

"Nelsson ve Boey ile yeni sözleşme konusunda görüşülüyor mu?" sorusuna Dursun Özbek, "Bu konu tamamen futbolla ilgili. Sportif AŞ ile ilgili bir soru. Bu konuda sevgili Erden Timur, bütün futbolcularla sözleşmesi biten bitmeyen kendileriyle görüşüyor. Tüm futbolcularla görüşür, ne gerekiyorsa yapılır. Bu sorunun cevabını Erden Timur'a sorarsanız daha doyurucu bilgi alabilirsiniz." ifadelerini kullandı.

Sezer Yavuz Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Sezer Yavuz

Editör Hakkında

Sezer Yavuz, 20 Şubat 1994'te İstanbul'da doğdu. İlköğretim ve lise eğitimini İstanbul'da tamamladıktan sonra Kastamonu Üniversitesi gazetecilik bölümünden mezun oldu. İş hayatına 2017 yılında Anadolu Ajansı'nda başladı. 9 Temmuz 2020 yılından itibaren Haber7.com'da çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 6
 • Kartalpençe 9 ay önce Şikayet Et
  Beşiktaş,Fener ve Trabzon takımları başkent inşaatın yaptığı hiç bir şeyi almasın.Gs harici başka takımlara hakaret ediyor.
  Cevapla
 • Kazım 9 ay önce Şikayet Et
  Bu sponsoru nereden bulmuşlar.Baskent İnşaat mi nedir?Saçma sapan aciklama yapıyor.
  Cevapla
 • Misafir 9 ay önce Şikayet Et
  Sezon sonu kovulacak adama sözleşme balayı bitti
  Cevapla
 • Gsli 9 ay önce Şikayet Et
  Okan hoca iyi adam ama bu hedeflere az.
  Cevapla
 • Sakin 9 ay önce Şikayet Et
  Futbol transfer vs konularında açık olmak rakibin cehaletini önlüyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle