Dursun Özbek dev geliri açıkladı! 170 milyon dolar...

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Riva'da Düşler Vadisi’nde ilk 2 etapta satışa sunulan villalardan 170 milyon Dolar + 90 milyon TL fayda sağlandığını açıkladı.

Dursun Özbek dev geliri açıkladı! 170 milyon dolar...
Dursun Özbek dev geliri açıkladı! 170 milyon dolar...
GİRİŞ 19.03.2023 15:24 GÜNCELLEME 19.03.2023 15:24
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Galatasaray’ın Riva arazisi üzerinde yapılan ve 4 etaptan oluşan bin 330 villanın yer aldığı proje ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı.

İçerisinde okul, cami, kütüphane, hobi bahçeleri, lagün, gölet, kapalı havuz, spor sahaları, park-bahçe ve zengin aktivite alanlarını kapsayacak şekilde tasarlanan projenin ilk 2 etabında 700’e yakın villanın satıldığı aktarıldı. Toplantıda ilk konuşmayı yapan Yılmaz İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yılmaz, "Yaklaşık 4 sene önce biz bu projeye başladık. Galatasaray’ımızın arazisi yaklaşık bin 150 dönümlük kurulu bir proje. İlk etapta 500 villamız vardı. 1 sene içerisinde tesislerimiz devam edecek. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki 2-3 sene içerisinde tamamen bitmiş olacak. Proje kapsamında 70 dönümlük arazimiz var; onun etrafında konumlandırdığımız bir ticari alan söz konusu. Kafeler, günlük ihtiyaçları karşılayabilecek bütün aktiviteler olmuş olacak. Devlet ve özel okulumuz mevcut projenin kapsamında yer alıyor" ifadelerini kullandı.

Özbek: "Riva projesi, Galatasaray’a 170 milyon Dolar fayda sağlamıştır"

Toplantıda devam eden projelerle ilgili bilgiler de veren Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, sarı-kırmızılıların destek vermesi konusunda çağrıda bulundu. Özbek, "Galatasaray Spor Kulübü, 1905’ten beri faaliyetine devam ediyor. Maalesef Türkiye’deki spor kulüpleri, esas faaliyetleri olan sportif aktivitelerden para kazanma durumunda değil. Dolayısıyla misyonumuzun gereği olarak, gerek futbol gerekse 17’ye yakın amatör şubemiz var. Bunlar Galatasaray’ın misyonu içerisinde sürdürülebilir bir yapıya kavuşması gereği olan dallar. 2014’te göreve geldiğimiz zaman, sürdürülebilir bir sportif faaliyet mümkün değil. Bir yere gelince tıkanabileceğimizi anlattım. Biz ilk önce Mecidiyeköy’de 2 bin 100 metrekarelik arsamız üzerinde bir otel projesi geliştirdik. Sonraki dönemde başkan seçilemediğimiz için, proje kaldı. 2015’te başkan olduktan sonra aynı görüşü yönetim kurulundaki arkadaşlarla paylaşmak suretiyle genel kurula geldik. Bu görüşümü anlattım. O gün Riva ve Florya arazisi için proje yapma yetkisini genel kuruldan aldık. Riva Projesi ihaleye çıktı, Emlak Konut’la yaptık. Riva arazisi, başladığı günden bugüne kadar Galatasaray Spor Kulübü’ne 170 milyon Dolar + 90 milyon TL fayda sağlamıştır" şeklinde konuştu."Galatasaray’daki barış ve sevgi havasını imrenerek bahsedenler var"

Kulüp içerisinde fikir ayrılıklarının sevgi içerisinde belirtilmesi konusunda dikkat çeken Özbek, "3 büyüklere baktığınız zaman borçları itibarıyla en iyi durumda olan kulüp Galatasaray. Bunun bir tek sebebi var; Riva’dan kaynaklandırdığımız 170 milyon Dolar Galatasaray’ın finansal yapısında düzeltmeye sebep olmuştur. Faaliyet dışı projeleri uygulamak suretiyle giderek hedefimize ulaşacağız. Galatasaraylıların bu yapılan projelere mutlaka destek vermeleri lazım. Yarın Florya’da başlayacağız, Kemerburgaz’da yapıyoruz; bütün bu projelerde sizlerin desteğine ihtiyaç var. Fikir ayrılıkları olabilir ama fikrimizi söylerken birbirimiz sevdiğimizi belli edelim. Zaman zaman katıldığımız toplantılarda Galatasaray Spor Kulübü’nün içerisindeki bu barış ve sevgi havasını imrenerek bahseden kişiler, kulüpler var. Özellikle bölgenin İstanbul’un en sağlıklı bölgesi olması sebebiyle şu dönemde satışların da çok iyi gideceğini düşünüyorum" dedi.
 

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 7
 • Namyelüs 11 ay önce Şikayet Et
  Bankalar Birliği'ne olan borçları ne zaman sıfırlıyacaksın?
  Cevapla
 • misafir 11 ay önce Şikayet Et
  SAnırım 2 sene içinde + ya geçilecek
  Cevapla
 • Kemal sarıyerli 11 ay önce Şikayet Et
  Banka borçlarını ödeyip o kalburdan kurtarın GS kulübünü Ayrıca Adanın yarısı hala savaştan çıkmış gibi Yakışanı yapın geçerken işte benim Aslan adam deyip selfimizi çekelim CİM BOM BOM ♥️
  Cevapla
 • Enes 11 ay önce Şikayet Et
  Helal Dursun başkan
  Cevapla
 • isimsiz 11 ay önce Şikayet Et
  Galatasaray milyar liralarla hesap yaparken beşiktaş da hala var kayıtlarıyla ağlaya dursun!
  Cevapla
 • Kartal 11 ay önce Şikayet Et
  Hayırdır ne alaka? Niye bu kadar zorunuza gitti beyefendi? İnsanlar, önce sizden izin almadıığı için mi bu kadar kıızdınız? Bir şeyden mi korkuyorsunuz yoksa?
  Cevapla
 • zazaki 11 ay önce Şikayet Et
  zenginler şehir dışına gitsde şehirdeki ler kirada indirim görse desem yenileri gelecek emeklilere biraz zam yapın memlekete dönsünler...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle