Galatasaray'dan Lale Orta tepkisi! 'Hayretler içinde kaldım!'

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yayıncı kuruluş ve MHK Başkanı arasında yaşandığı iddia edilen olaylarla ilgili demeçleri okuduğundan hayretler içinde kaldığını söyledi.

GİRİŞ 19.03.2023 12:31 GÜNCELLEME 19.03.2023 12:32
Bu Habere 31 Yorum Yapılmış

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Lale Orta'nın yayın kuruluşta yayınlanan beIN Trio programına müdahale ettiği iddialarına yönelik konuştu.

Başkan Dursun Özbek, Lale Orta ile ilgili konuya inanmadığını belirterek, "Böyle bir şey olamaz, varsa da kurumlar gereğini yapacaktır' dedim. Ancak dün akşam bazı demeçleri okuyunca hayretler içinde kaldım. Kurumların gereğini yapacağını düşünüyorum. Biz gereken açıklamayı dün yaptık." dedi.

Her maçta hatalar olduğunu ifade eden Dursun Özbek, "Biz, adaleti sadece kendimiz için istemiyoruz. Her maçta hatalar oluyor. Biz, bu hataların asgariye inmesini sağlamak için talepte bulunuyoruz. Amacımız, sadece kendimiz için değil Türk futbolu için adalet." şeklinde konuştu.

Skandal iddianın ardından Lale Orta'dan açıklama geldi!Skandal iddianın ardından Lale Orta'dan açıklama geldi!

Galatasaray'dan Lale Orta açıklaması!Galatasaray'dan Lale Orta açıklaması!

"Jesus'un muhatabı ben değilim"

Dursun Özbek, Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus’un maçların sahada kazanılmadığını iddia ettiği açıklamaları üzerine ise, "Sayın Jorge Jesus'un söylediklerinin muhatabı ben değilim. Bunun muhatabı TFF'dir. Onların dikkat etmesi gerekiyor." yanıtını verdi.

"Konya'da bir yol kazası oldu"

Süper Lig'de şampiyonluk yarışı hakkında ise, "Konya'da bir yol kazası oldu. Şampiyonluğun en büyük adayı Galatasaray. Mayıs'ta inşallah gereken sonucu alacağız. Hiç kimse merak etmesin." dedi.

Dursun Özbek'in Riva projesiyle ilgili açıklaması:

"2014'te rahmetli Duygun ağabey ile göreve geldiğimiz zaman, Galatasaray'ın mali tablosu belli, bu tabloyla sürdürülebilir bir sportif faaliyet yaşamak mümkün değil. Bir yere gelip tıkanacağımızı kendisine anlattım. "Esas faaliyetimizin dışında bazı projelerle bu sportif faaliyetlerimizi sürdürülebilir hale getirmemiz gerekir" dedim. Kendisi de "iyi olur" dedi. Onun üzerine Mecidiyeköy'deki 2100 metrekarelik arsamız üzerinde bir otel projesi geliştirdik. Ondan sonraki dönemde başkan seçilemediğimiz için proje o şekilde kaldı. 2015'te başkan olduktan sonra aynı görüşü yönetimle paylaşmak suretiyle genel kurula geldim. Genel kurulda da bu görüşümü anlattım. O gün itibariyle Riva ve Florya arazileri için proje yapma yetkilerini genel kuruldan aldım. Riva projesi bugüne kadar geldi."

"Riva arazisi, bugüne geldiği zaman Galatasaray'a ne kadar fayda sağladığını paylaşmak istiyorum. Riva arazisi, başladığı günden bu yana Galatasaray'a 170 milyon dolar artı 90 Milyon TL fayda sağlamıştır. Kulüp hesaplarına girince bunu görürsünüz."

"Bankalara gidin, hep şunu söylüyorlar; 3 büyükler içinde finansal yapısı, borçların miktarına bakıldığı zaman ve getirilere bakıldığı zaman en iyi durumda Galatasaray. Bunun bir tek sebebi var. Riva'dan kaynaklandırdığımız 170 milyon dolar. Galatasaray'ın finansal yapısında büyük bir düzelmeye sebep olmuştur. Tamamen düzelmiştir, hayır. Ama giderek hedefimize ulaşacağız."

"Projenin gelişmesi beni de keyiflendiriyor. Değerli Galatasaraylılar'ın bu projelere mutlaka destek vermesi lazım. Burası bizim projemiz."

Mehmet Can Belören Haber7.com - Spor Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Can Belören
YORUMLAR 31
 • Y.A. 1 hafta önce Şikayet Et
  keşke imkan olmadan,lig olduğu gibi ilan edilip bu yıl tatil edilse.. acılar,cenazeler,felaketler fakat olmuyor işte..
  Cevapla
 • Özcan 1 hafta önce Şikayet Et
  Evet bugün Mete Kalkavan Osayi Samuelin yaptığı harekete elini arka cebine atarak geldi ve sonra yaka cebinden sarıyı gösterdi, ne oldu da vazgeçti VAR neden uyarmadı, kırmızı kartlık pozisyonda izleme tavsiyesinde neden bulunmadı. Hep fırıldak işler.
  Cevapla
 • Hüseyin Özer 1 hafta önce Şikayet Et
  Onu oraya getiren irade derhal gerekli tedbirleri almalıdır bu gibi hallerde var kayıtlarının paylaşılacağı açıklanıp hakemlerin daha dikkatli ve özgür hareket etmeleri teşvik edilmelidir
  Cevapla
 • Haluk 1 hafta önce Şikayet Et
  Lale Hanımı sonuna kadar destekliyoruz ,birilerinin kuyruğuna basınca sesler çıkmaya başladı ,çünkü Lale Hanım bunların düzenini bozdu , kimlerden ses çıkıyorsa onların düzeni bozulmuştur ,Lale Hanım doğru yolda tebrikler
  Cevapla
 • Vejdo 1 hafta önce Şikayet Et
  Sivas maçında da aynı şeyleri söylesene
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle