Arda Turan yargılandığı davada beraat etti!

Arda Turan'ın "cinsel taciz" suçundan yargılandığı davada mahkeme beraat kararı verdi.

Arda Turan yargılandığı davada beraat etti!
Arda Turan yargılandığı davada beraat etti!
GİRİŞ 29.06.2022 12:56 GÜNCELLEME 29.06.2022 13:45
Bu Habere 9 Yorum Yapılmış

 Arda Turan'ın, şarkıcı Berkay Şahin'in eşi Özlem Ada Şahin'e cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla yeniden yargılandığı davada beraatına karar verildi.

İstanbul 41'inci Asliye Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanık Arda Turan ve müdahil Özlem Ada Şahin katılmadı.

Tarafların avukatlarının hazır bulunduğu duruşmada cumhuriyet savcısı esasa ilişkin mütalaasını açıkladı.

İstinafın bozma gerekçesi olarak gösterdiği tanık dinlenmesi gibi eksik hususların giderildiğini belirten savcılık, mütalaasında Arda Turan'ın beraatına karar verilmesini talep etti.

Müdahil Şahin'in avukatı, savcının görüşüne karşı beyanda bulunmak için süre isterken, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Turan'ın avukatı ise yeniden yargılamanın ardından, mahkemenin "cinsel taciz" suçu yönünden daha önce verdiği beraat kararını değiştirecek yeni bir husus olmadığını ifade etti.

Tanık Burak Yılmaz'ın ifadesiyle müvekkilinin suçu işlemediğinin bütün açıklığıyla ortaya konulduğunu vurgulayan sanık avukatı, beraat talebinde bulundu.

Mahkeme, sanık arda Turan'ın "cinsel taciz" suçundan beraatına karar verdi.

Davanın geçmişi

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, müşteki-sanık Arda Turan'ın, "cinsel taciz, kemiklerin kırılmasına sebebiyet verecek şekilde kasten yaralama, korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme ve ruhsatsız silah taşıma veya bulundurma" suçlarından 3 yıl 3 aydan 12 yıl 6 aya kadar, müşteki-sanık Berkay Şahin'in ise "hakaret" suçundan 3 aydan 2 yıla kadar hapisle cezalandırılması istenmişti.

İstanbul 41. Asliye Ceza Mahkemesi 11 Eylül 2019'da davayı karara bağlayarak sanık Berkay Şahin'in, Arda Turan'a yönelik hakaret suçunun, kasten yaralama suçuna tepki olarak işlenmesi nedeniyle bu suçtan ceza verilmesine yer olmadığına hükmetmişti.

Sanık Arda Turan'ın "cinsel taciz" suçundan beraatine hükmeden mahkeme, sanığı "ruhsatsız silah taşıma" suçundan 10 ay, "korku kaygı veya panik yaratacak şekilde silahla ateş etmek" suçundan 10 ay ve "kasten yaralama" suçundan 1 yıl 15 gün olmak üzere toplamda 2 yıl 8 ay 15 gün hapis cezasına çarptırmıştı.

Sanık Turan'ın daha önce kasıtlı bir suçtan mahkum olmamasını dikkate alan mahkeme, verilen cezaların hükümlerinin açıklanmasının geri bırakılmasını karara bağlamıştı.

İstanbul Bölge Adliyesi 25. Ceza Dairesi, yerel mahkemenin Turan'a "cinsel taciz" suçu yönünden verdiği beraat hükmünü bozmuştu.

Kararda, olay günü sanıklarla beraber olan ve soruşturma aşamasında dinlenilen tanıklardan futbolcu Burak Yılmaz ile Onur Ürkmez'in yargılama esnasında ifadeleri alınmayarak, eksik araştırmayla karar verildiği ifade edilmişti.

Arda Turan'ın üzerine atılı "cinsel taciz" suçunun kanunda öngörülen ceza miktarının 3 aydan 2 yıla kadar hapis ve adli para cezası olduğu hatırlatılan kararda, "basit yargılama usulü" yönünden yeniden değerlendirilmesi için dosyanın bozulması gerektiği ve istinaf başvurusunun yerinde görüldüğü bildirilmişti.

Mehmet Can Belören Haber7.com - Spor Sorumlusu
Haber 7 - Mehmet Can Belören

Editör Hakkında

Gazeteciliğe 2007 yılında Marmara FM'de başladı. 2009 yılından bu yana Haber7.com kadrosunda yer alıyor. Haber7.com'da gündem editörü, görsel editör, spor editörü görevlerinde bulundu. Şu an Haber7.com Spor Sayfası sorumlusu olarak meslek hayatına devam etmektedir. Mehmet Can Belören; Medya ve İletişim ile Uluslararası İlişkiler bölümlerinden mezundur.
YORUMLAR 9
 • Türk 1 yıl önce Şikayet Et
  Konu arda mekanda silah sıkmıştı taciz vardı sonuç ????? Hıııı enteresan
  Cevapla
 • sdc 1 yıl önce Şikayet Et
  O kadar laf ettiniz çocuğa ne oldu
  Cevapla
 • Azizim 1 yıl önce Şikayet Et
  kadının beyanı esastır diyip binlerce aile babasını ya evden uzaklaştırdılar yada hapse attılar bu davada niye kadının beyanı esas değil?
  Cevapla
 • Yurdum 1 yıl önce Şikayet Et
  Başka bir karar mı bekliyordunuz ?
  Cevapla
 • Kayseri 1 yıl önce Şikayet Et
  Arkadaslar ardagibi yapmak serbest mahkemeye verseler bile örnegi var kadinlara hücüm ardanin yakininda oturan varsa kiz arkadasina aynini yapsin nasilsa serbest
  Cevapla
 • Orhan Aydın 1 yıl önce Şikayet Et
  sen oradamiydin ki taciz ettiğine hükmettin sen kimsin ki kendini yargı yerine koyuyorsun sen kimsin ki zanla yorum yazıyorsun
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle