Galatasaray'da Fatih Terim olasılıkları! İşte başkan adayları

Sarı Kırmızılılar, en geç 30 gün içerisinde seçime gidecek. Taraftarların önemli bir bölümü Fatih Terim'in geri dönmesini istiyor. Peki Terim hangi şartlarda döner, olası hangi başkan adayları ile çalışır?

GİRİŞ 27.03.2022 10:32 GÜNCELLEME 27.03.2022 22:16
Bu Habere 82 Yorum Yapılmış

Burak Elmas başkanlığındaki Galatasaray yönetimi, yapılan oylama sonucu mali yönden ibra edilirken, idari açıdan ise ibra edilmedi. Bu nedenle Galatasaray 30 gün içinde olağanüstü kongreye gidecek. Tüzük gereği mevcut başkan ve yönetim kurulunda bulunanlar seçime katılamayacak.

Galatasaray'da yapılacak seçim öncesi gözler Fatih Terim'e çevrildi. Sarı-Kırmızılı taraftarların önemli bir bölümü tecrübeli teknik adamın kulübe geri dönmesini istiyor. Peki Terim hangi şartlarda döner, olası hangi başkan adayları ile çalışır? 

GALATASARAY'IN MUHTEMEL BAŞKAN ADAYLARI... HANGİLERİ TERİM İLE ÇALIŞMAYA DAHA YAKIN?

Şu an için Ünal Aysal, Dursun Özbek, Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu ve Abdürrahim Albayrak'ın Sarı-Kırmızılılarda başkan adayı olma ihtimali yüksek. Peki olası adaylardan hangisi Fatih Terim ile çalışmaya sıcak bakıyor? Diğer bir taraftan Fatih Terim de gündemdeki başkan adaylarından kimlerle çalışmayı kabul eder? Kısaca değerlendirelim.

Dursun Özbek: Galatasaray'da daha önce de Fatih Terim ile çalışan Dursun Özbek, olası başkan adayları arasında Terim ile çalışmaya en yakın adaylardan biri. Dursun Özbek'in Galatasaray Başkanı seçilmesi durumunda Fatih Terim'i göreve getirmesi oldukça yüksek ihtimal. 

Abdurrahim Albayrak: Son seçimde Yiğit Şardan'ın listesinde yer alan tecrübeli yönetici Albayrak, daha önce birçok dönemde Fatih Terim ile çalışıp önemli başarılarda pay sahibi olmuştu. Albayrak'ın adaylık ihtimalinde Terim kozunu kullanmak isteyeceği muhakkak. Terim'in de Albayrak ile yeniden çalışmaya sıcak bakacağı öngörülebilir.

Ünal Aysal: Galatasaray'ın eski başkanlarından Ünal Aysal, hatırlanacağı gibi Fatih Terim ile olaylı bir şekilde yolları ayırmıştı. O günden bu yana da yaptığı açıklamalar ile Terim'i eleştirdi. Dolayısıyla Aysal'ın başkan seçilmesi durumunda Terim'le çalışması pek mümkün gözükmüyor.

Eşref Hamamcıoğlu: Son seçimde başkanlığı Burak Elmas'a 41 oy gibi az bir farkla kaybeden Hamamcıoğlu'nun seçimde aday olması yüksek ihtimal. Seçim döneminde Terim'e yönelik olumlu açıklamalar yapmayan Hamamcıoğlu'nun aday olup seçilmesi halinde Terim'le çalışması beklenmiyor.

Metin Öztürk: Burak Elmas ve yönetiminin göreve geldiği son seçimde 893 oy alan ve en fazla oy alan 3. aday olan Metin Öztürk'ün 30 gün içinde yapılması beklenen seçimde de aday olması bekleniyor. Sarı-Kırmızılılarda olası başkan adaylarından Metin Öztürk'ün de Terim'le çalışmaya çok sıcak bakmadığı biliniyor.

Seçim gündeminde her an her şey değişebiliyor, Fatih Terim'in başkan adaylığı da gündeme gelebilir fakat Terim'in Sarı-Kırmızılılarda teknik adam olarak göreve devam etmek istediği yakın zamanda basında yer almıştı. Özetleyecek olursak, gündemdeki muhtemel başkan adaylarından Dursun Özbek ve Abdurrahim Albayrak, Fatih Terim'le çalışmaya en yakın isimler. 

YORUMLAR 82
 • Galatasaray 8 ay önce Şikayet Et
  Bana aşkım lazım bana illa ki sen Fatih Terim ♡♡♡♡Galatasaray
  Cevapla
 • Realite 8 ay önce Şikayet Et
  Bir Fb li olarak Gs ye yeniden Fatih hocayı getirmenizde istemem aslında.Siz torrend le devam edin.Bu oyunla çok gol yersiniz bizden.Hataylilar misafirperver insanlar Az attılar Fb ye denk gelmeyin bu aralar.
  Cevapla
 • maraba49 8 ay önce Şikayet Et
  Allah'ini seven terimi getirmesin.!!!
  Cevapla
 • ürgüplü 8 ay önce Şikayet Et
  Artık git şu gs nin üzerinden.
  Cevapla
 • Gençler 8 ay önce Şikayet Et
  Sporu patronlar değil anlayanlar Fatih terim yakışır Alt yapı gençler Fatih Başkan
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle