Ünal Aysal'dan 1959 öncesi için F.Bahçe'ye olay cevap!

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal Aysal, Fenerbahçe'nin şampiyonluk başvurusu ile ilgili konuştu.

Ünal Aysal'dan 1959 öncesi için F.Bahçe'ye olay cevap!
Ünal Aysal'dan 1959 öncesi için F.Bahçe'ye olay cevap!
GİRİŞ 06.04.2021 21:13 GÜNCELLEME 06.04.2021 21:13
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

Galatasaray'ın eski başkanı Ünal AysalFenerbahçe'nin 1959 yılı öncesi şampiyonlukların verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonuna (TFF) yaptığı başvuruyla ilgili konuştu.

"İFLAS EDEN TÜCCAR ESKİ DEFTERLERİ..."

"Fenerbahçe'nin bu başvurusu bana 'İflas eden tüccar eski defteri karıştırır' atasözünü hatırlatıyor. Bu konuda Fenerbahçeli dostlarımızın ortaya böyle bir öneri getirirken ciddi olduklarını da zannetmiyorum. Zira kendilerini çaresiz göstermeye çalışmaları için hiçbir mantıklı gerekçe göremiyorum."

"PEK MASUM VE İNANDIRICI GELMİYOR"

 "Galatasaray, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Trabzon olarak hepimiz geçmişimizle gurur duyuyoruz. Ama bu bizlerin modern futbolun hedeflerinden vazgeçip geçmişe dönmemizi gerektirmez. O dönemin futbolu ile bugünkü futbolun kurumları ve kuralları artık çok farklı. Böyle bir iddia bana pek masum ve inandırıcı gelmiyor. O zaman herkes, bunun üst üste gelen başarısızlıkları unutturmak amacı ile bir gündem değiştirme 'Cambaza bak hamlesi' olduğunu anlar."

"TARİHLE İLGİLİ BİR SORUNUMUZ YOK"

"Tarihte yaşanılanları hiçbirimiz ne değiştirebiliriz ne de reddedebiliriz. Burada bir sorunumuz yok. Burada sorun tarihsel olayların değiştirilmesi ile ilgili değil. Modern futbolun kurumsal yapısının yeniden kurgulanarak yeni kriterler ve kurallar bazında şampiyonlukların düzenlenmesidir. Özetle, elma ile armudun aynı 'meyve' sayılarak beraber tartılması hiç de mantıklı sayılamaz."

"BEKLENİLEN SANAL İSTATİSTİKLER DEĞİL!.."

"Fenerbahçe Kulübü ülkemizin en büyük spor kulüplerinden biri. Tüm takım taraftarlarının artık yönetimlerinden bekledikleri sanal istatistikler değil, gerçek, güncel ve ülke dışına taşabilecek başarılar."

"TFF'nin bu müracaata vereceği olumlu cevap Türkiye'de zaten gittikçe kurumsal çatısı çatırdayan, tarafsız ve modern futbol yapısının iyice geçmişin vesayeti altında enerjisini kaybedip çökmesine sebep olabilir. Bir sporsever olarak hâlâ aklı selimin TFF gibi kurumlarda devam ettiğine inanmak isteyenlerdenim."

"MÜDÜR KARDEŞİMİZ TARAFTAR AĞZIYLA KONUŞMUŞ"

Galatasaray Lisesi Müdürü Prof. Dr. Vahdettin Engin Haber Global'e, "Bir tarihçi olarak benim kanaatim; tarihin devamlılığı açısından sadece 1959 sonrasını kabul etmek doğru değildir. Bunlar ciddi organizasyonlardır. Bunları yok saymamak gerekir." açıklamasında bulunmuştu. Aysal ise bu açıklama ile ilgili, "Hatırladığım kadarı ile Galatasaray Lisesi müdürü kardeşimiz hiçbir zaman iyi bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu saklamamıştır. Bulunduğu makamı unutarak bir taraftar ağzı ile konuşmuş olmasını biraz yadırgadım." dedi. (Akşam)

YORUMLAR 80
 • ertuğrul1966 1 hafta önce Şikayet Et
  Tarih bir bütündür. Orasını al, burasını alma olmaz. O günün şartlarında, ki herkes için eşit şartlardan bahsediyorum. Kim başarılı olmuş ve şampiyon olmuşsa o şampiyonlukta bugünküler kadar değerlidir.
  Cevapla
 • Ali 1 hafta önce Şikayet Et
  GS yi batıran adam akıl mi veriyor?
  Cevapla
 • Ali 1 hafta önce Şikayet Et
  Ünal GS ye yardım etsene.Para yardımı.
  Cevapla
 • haha 1 hafta önce Şikayet Et
  kendisi iflas eden kişi için iddialı sözler
  Cevapla
 • Gerçekler 1 hafta önce Şikayet Et
  Fenerbahçe daha önce Aziz Yıldırım zamanında başvuru yaptı ve reddedildi TBMM kararı var bu konuda bak bakalım ne kararlar neden alınmış. Şimdi siz TFF’yi ve tüm kurumlarını ele geçirdiğiniz için istediğimizi yaparız zihniyetiyle hoyratça sallıyorsunuz. Lig böyle başlarken sizin yöneticileriniz aptalmıydı da böyle başlamasına itiraz etmediler azıcık akıl sahibi taklidi yapın hiç değilse
  Cevapla
 • halk 1 hafta önce Şikayet Et
  algıcı seni..
  Cevapla
 • Abi 1 hafta önce Şikayet Et
  Metin Oktay kariyerine Galatasaray’da kaç yılında başladı bir araştır bakalım
  Cevapla
 • geldedin-geldik 1 hafta önce Şikayet Et
  o zaman sizin taçsız kralınız da yalan . madem o senelerde maçlar oynanmadı şampiyonluklar yaşanmadı, metin oktay da yalan oldu desene :)))))))
  Cevapla
 • SEYİRCİ 1 hafta önce Şikayet Et
  Sallama birader, Aziz Yıldırım daha 2 gün önce çıktı ve başvuru yapmadığını açıkladı. Yöneticileriniz de aynı yalanı söylüyor ve Aziz Yıldırım Yöneticilerinize "YALANCI" dedi. Hala çıt yok çok bilen yöneticilerinizden.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle