Deniz Çoban: Kırmızı kart ağır!

Eski Hakem Deniz Çoban, Ankaragücü-Galatasaray maçının tartışmalı pozisyonlarını değerlendirdi.

Deniz Çoban: Kırmızı kart ağır!
Deniz Çoban: Kırmızı kart ağır!
GİRİŞ 03.03.2021 22:48 GÜNCELLEME 03.03.2021 23:14
Bu Habere 66 Yorum Yapılmış

Eski Hakem Deniz Çoban, Ankaragücü-Galatasaray maçının tartışmalı pozisyonlarını yayıncı kuruluşa değerlendirdi.

"Gözlerime inanamadım"

Bu maçta hiçbir hakem hatası olmasaydı da aynı şeyleri söyleyecektim. Bu maçta Galatasaray'ın lehine hata yapılsaydı, "Büyükler'in yanında yer alıyorlar" denecekti. Tersi oldu, "Fenerbahçe'nin önünü açıyorlar, Galatasaray'ın önünü kapıyorlar" deniyor. MHK bu atamalarla bu tartışmalara çanak tuttu. Ben bu atamayı gördüğümde gözlerime inanamadım. Serdar Tatlı dersine çok çalışmadan yapıyor bu atamaları... Metin Tokat ve Erol Ersoy'la yapıyorlar. Serdar hoca ve Metin hoca hakem atamalarını, Erol Ersoy da gözlemci atamalarını yapar genelde.

"Tartışmasız şekilde penaltı değil, VAR karışmaz"

"Halil Umut Meler'in beden dili 'El açık' diyor. Elle oynama mı, ele çarpma mı? Bir oyuncu ayağını uzattığı zaman bir el bundan daha doğal olamaz. Vücut doğal pozisyonda mı? Elini kaçıracak mesafe var mı? Bu top kısa mesafeden mi geliyor? Bu sorular sorulduğunda el doğal ve Arda'nın elini kaçırması mümkün değil. Arda'nın elini kaçırma vakti yok. Tartışmasız şekilde penaltı değil. Bu tür pozisyonlara VAR ise müdahale etmiyor. Elin doğal pozisyonu hakem yorumudur. Cüneyt Çakır'ın müdahale etmemesi doğru. Ama kesinlikle penaltı değil."

"Mustafa Muhammed'in gördüğü bence kırmızı kart değil"

Halil Umut Meler Mustafa Muhammed'e "Sen elini silah olarak kullandın" diyor. O zaman kırmızı kart olur. Ama bedenine yer açmak için açtıysa sarı olur. Oyuncunun dudağının açılması, yaralanması kartın rengini belirlemez. Bu klasik bir sarı kart. Ama Halil Umut Meler, Muhammed'in vücudunu silah olarak kullandığını belirtiyor. Halil Umut Meler çok iyi yerden bakıyor. Silah olarak kullandın diyor. Bence silah değil araç... VAR buna da karışamaz. Hakem görüyor çünkü. Burada şunu da söylemek lazım, Cüneyt Çakır'ın karışmaması ne kadar doğru olursa olsun, bu atama çok yanlış bir atama.

"Terim ve ekibinin alkışlarını böyle izlemek kabul edilemez"

Saha kenarından Fatih Terim ve ekibi hakemi alkışlıyor. Onlar bunu yapabilir, tepki koyabilir. Sen bunu 4. hakem olarak izleyemezsin bu şekilde. Hepsine sarı kart gösterilmesi gerekir. Bu hakemlik adına kabul edilemez. 4. hakemlerimiz çok zayıf.

ETİKETLER
deniz çoban
YAZDIR
YORUMLAR 66
 • önerim 1 ay önce Şikayet Et
  takımlardan biri kırmızı kart gördüğünde yedek bir oyuncunun kırmızı kart gören oyuncunun yerine girmesi lazım. mevcut sistem kırmızı kart gören oyuncuyu değil kulüpleri ve taraftarları cezalandırıyor. maç izleme zevki kalmıyor. çünkü bir taraf eksik ve yenileceği neredeyse garanti. üstelik bu durum şike maksadıyla kullanılıyor. takımlar eksik oynayamaz diye hüküm getirilmeli. kırmızı kart gören oyuncunun yerine yedek oyunculardan biri oyuna dahil olmalı. böylece şikede önlenebilir ve zevksiz maçlar yerine rekabete dayalı gerçekten hangi takımın daha iyi olduğunu gösteren maçlar izleriz.
  Cevapla
 • Ham maddesi 1 ay önce Şikayet Et
  Tek kelime ile pes, bu kadar utanmazlık olamaz.
  Cevapla
 • Turan 1 ay önce Şikayet Et
  Adamın ağzıburnu dağılmış,kart yanlış mış.Hayret bir şey.
  Cevapla
 • Muşlu efe 1 ay önce Şikayet Et
  O zaman her futbolcu elini açsın top çarparsa penaltı olmasın sonuçta top gelip çarpıyor deme yani ayıp ayıp utanma yokki
  Cevapla
 • Çavuş 1 ay önce Şikayet Et
  Çoban sen rengini belli ettin zaten başka yoruma gerek yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle