Bu sözler çok konuşulur! "Türklüğünü reddeden..."

G.Saray Başkanı Cengiz, Mesut Özil için; "Türklüğünü reddedene evin oğlu dememek gerek" diyerek Ali Koç'un sözlerini eleştirdi.

Bu sözler çok konuşulur! "Türklüğünü reddeden..."
Bu sözler çok konuşulur! "Türklüğünü reddeden..."
GİRİŞ 20.01.2021 16:51 GÜNCELLEME 20.01.2021 16:54
Bu Habere 399 Yorum Yapılmış

Galatasaray Başkanı Mustafa CengizFenerbahçe'nin Mesut Özil transferi ile ilgili flaş ifadeler kullandı.

Ali Koç'un 'Diğer büyük yıldızlar elin oğlu, Mesut Özil evin oğlu' sözüne tepki gösteren Cengiz, "Benim Ali Koç ile şahsi problemim yok. Futbol konuşmadan saatlerce konuşabiliyoruz. Ettiği bir sözcük hoşuma gitmedi. Bir transfere, değerli bir transfer, Türk futbolunun marka gücünü yükseltecek bir transfer. Benim itirazım yok. İyi bir futbolcu. Ancak, "Birileri elin oğlu, evin oğlu geldi" demek. Nasıl mantıktır? Ben anlamıyorum. Aslını, belli bir Türklüğünü reddedene evin oğlu dememek gerek. Diğerleri o zaman kim? Türk futbolunda böyle ayrımcılık yapmayalım. TFF, buna ne diyecek? 'Yoksa muz uzatmak sağlığa faydalı' mı diyecek?" dedi.

ALİ KOÇ NE DEDİ?

"Mesut'un ne olduğunu dünyaya bir kez daha göstermesini istiyoruz. Şampiyonluk yolunda bize katkı sağlamasını bekliyoruz. Kariyerli isimler Türkiye'ye geldi ama beklenenler gerçekleşmedi. Böyle bir endişemiz yok. Bildiğimiz Mesut'un küçüklüğünden beri aşık olduğu takımında ve ülkesinde oynayacak. Mesut'un diğer büyük yıldızlardan farkı var. Onlar elin oğlu, Mesut evin oğlu. Burada büyük bir fark var."

ETİKETLER
Mesut özil
YAZDIR
YORUMLAR 399
 • sezayi 1 ay önce Şikayet Et
  ali koç bu açıklama özili yaralattırır.futbolda kalalım.futbol evrensel oynanıyor.
  Cevapla
 • hulusi sayıcı 1 ay önce Şikayet Et
  Sayın Cengiz, 1-Burada 'evin oğlu' diyerek, özellikle Fenerbahçeliliğine vurgu yapılıyor. 2-Arsenal'de Doğu Türkistan paylaşımı nedeniyle aforoz edildi. 3-Yalakalık olsun diye dilinizden düşürmediğiniz Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN ile görüştü diye almanya kamuoyu tarafından aforoz edildi. 4-Son olarak Mesut Alman milli takımında oynamayı tercih etti ama Aslaaa Türklüğünü inkar etmedi.
  Cevapla
 • faveran 1 ay önce Şikayet Et
  yaş ilerleyince olur böyle söylemler
  Cevapla
 • Realist 1 ay önce Şikayet Et
  Spora adanmış bir hayatta dedikodunun yeri olmamalı bence elinoğlu olsa ne olur bizim oğlan olsa ne olur... Oğlan işini yapıyorsa alkışlarsın olur biter... Yöneticilerin böyle basit olaylara takılmaları takımlara zarar verir.
  Cevapla
 • isoo 1 ay önce Şikayet Et
  bu adam doğu Türkistan paylaşımın dan ve bu ülkenin cumhurbaşkanıyla görüştü diye alman milli takımında ve İngiliz kulübün de istenmeyen adam ilan edildi bir kez olsun Alman milli marşını okumadı Galatasaray başkanına hiç yakışmadı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle