Mustafa Cengiz tarih verdi! Kararını açıklıyor

Galatasaray ile Socios.com arasında gerçekleştirilen iş birliğinin basın lansmanı, Başkan Mustafa Cengiz'in katılımıyla yapıldı.

Mustafa Cengiz tarih verdi! Kararını açıklıyor
Mustafa Cengiz tarih verdi! Kararını açıklıyor
GİRİŞ 25.11.2020 14:25 GÜNCELLEME 25.11.2020 16:05

Galatasaray başkanı Mustafa Cengiz, Sarı kırmızılı takımın Socios.com ile gerçekleştirdiği iş birliğinin basın lansmanında seçim ve diğer konularla ilgili açıklamalarda bulundu.

 

 

Mustafa Cengiz'in açıklamaları şöyle:

"Bizim 3-4 günümüz var"

 

 

Her eleştiriye saygım var. Allah için yahu. Önde emsal var. 20 Ocak'ta seçime girdik, 25 Ocak'ta devir teslim aldık. 3-4 günümüz vardı. 31 Ocak'ta da ara transfer kapandı. Çok önemli, çok istiyorduk hocanın onayıyla Nagatomo'yu aldık. Badou Ndiaye'yi yolladık. 3 günde yahu.

"6 transfer dönemi geçirdik, 6 tane dayak yedik"

Seçimden 31 Ocak'a kadar 45-50 gün var. Barcelona seçime giriyor, 5 gün var transfere. 5 Ocak'ta 31 Ocak 2021'de biten bir süreç, cennet üff! Ara transfer zaten. 6 transfer dönemi geçirdik, 6 tane dayak yedik. Daha geniş bir fırsat verdik. Seçim kararı ilan ettiğimiz süreçten aralığa kadar olan süreç hariç. Durum bu.

"Siz baskın seçim görmemişsiniz"

Baskın seçim diyorlar. Siz baskın seçim görmemişsiniz. Bir önceki yönetim bize 20 gün verdi ya. Biz baskın seçim yapmadık. Aynı anda 3-4 aday çıktı. Saat sektirmediler. Doğru mu! Bundan rahatsız değilim. Rekabet ne kadar güçlüyse siz o kadar güçlü olursunuz. İpek kozadan çıkar gibi ipeği örersiniz. Hepsi Galatasaray için var. Etik diyenler etiket için çıkmasınlar.

"Elbet seçim olacak!"

İzin verildiğinde elbet seçim olacak. Bu pandemi ilainihaye gitmeyecek. Enseyi karartmayın. Moral bozmayın. Türkiye'nin genç bir nüfusu var. Biz anayasa fırlatmalar, krizler gördük. Yüzde 700 faizler, yıkılan dev şirketler gördük. Çok dinamik bir toplumuz. Dinamik süreçler yaşıyoruz.

"Pandeminin hakkından geleceğiz"

Beşiktaş maçı öncesi demişim, 1 yılda sürer. Ebola 4 yılda bulunmuş. İnsanlık üst üste çalışıyor. Bunun da üstesinden gelinecektir. Ben Galatasaraylılara, milletimize sabır diliyorum. Sabır ve mücadele! 3-4 ay içinde pandeminin hakkından geleceğimize inanıyorum.

"En büyük sivil dayanışma gücü"

Rakipler alınmasın, Türkiye'nin en büyük sivil dayanışma gücü Galatasaray'dır. Bizim taraftarımız, büyük bir taraftardır.

"Batarsa da batsın"

Ben GAL - Token almadım. Bir işi yüzde 100 bilmek isterim. Murphy kuralları gereği o yüzde 1 gelir, başıma bela olur. Ancak, Galatasaray taraftarı al derse alırım, batarsa da batsın.

"Kararımı 4 Aralık'ta açıklayacağım"

Resmi başvurumuzu yaptık İçişleri Bakanlığı'na, bekliyoruz. Laf olsun diye başvuru yapmayız. İnanmadığımız hiçbir işe de girmedik. Benim aday olup olmama sürecim devam ediyor. Şimdi tedaviye gideceğim. Bu bir süreç. Ben yararlı olacağıma inanmasam olmam. Ben başkan olmasam da Galatasaray'ın askeriyim. 1987'de İstanbul'a geldim. O günden beri, çocukluğumdan beri Galatasaray'ın içindeyim. Kararımı 20 gün kala vereceğim. 16'sından 20 gün geriye alırsak 4 Aralık oluyor. Başvurup vurmayacağım belli olur.

Hakemler için açıklama

Biz her zaman genç hakemlerden yana olduk. Hocamız süre konusunda haklı. Maçtan çıkıyor. Türkiye'de özellikle maçı güzelleştirmeye çalışanlara destek olunması gerekiyor. Bu bir temaşa sanatı. Futbol niye futbol. 23 şut atarsın, kaleciyi sakatlarsın şutlardan, gol atamazsın. Bu oluyor. 1 şut atar, gol olur. Bu futbolun güzelliği. Bizi tabii ki üzüyor, kahrediyor. Hocamızı da üzüyor. Biz de istiyoruz ki son dilimine kadar zamanın, hakça olanın, kullanalım. Bazen olmuyor. Bazen 6 saniye bize işliyor, başka takımlara işlemiyor. Aynı hakem bir de, başka hakem değil. Bazı hakem uzatıyor da uzatıyor.

Hocamız onu kastetmiyor

Sıcağı sıcağına verilen demeçler, TRT sağolsun dayardı sahadan çıkmadan kırmızı kartı gören futbolcuya. O da ağzına geleni söylerdi. Hocamız asla onu kastetmiyor, öyle bir şey yok. Futbol bunun için güzel. İnşallah daha alınacak onlarca puan var, onları alacağız.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR