15 Temmuz'la ilgili flaş sözler!

Galatasaray'ın tarihi UEFA Kupası'nı kazandığı kadroda yer alan eski kaleci Kerem İnan, 15 Temmuz'la ilgili flaş açıklamalar yaptı.

15 Temmuz'la ilgili flaş sözler!
15 Temmuz'la ilgili flaş sözler!
GİRİŞ 15.07.2020 10:16 GÜNCELLEME 15.07.2020 11:06
Bu Habere 33 Yorum Yapılmış

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı kazandığı kadroda yer alan eski kaleci Kerem İnan, 15 Temmuz 2016 yılında yaşanan hain darbe girişimi ile ilgili, "Bizler için ağır, acı bir geceydi. O kadar adice şeyler yapıyorlardı ki, o anda ne yaptığımızı bilemiyorduk. Ancak halk her şeyin bilincindeydi. O akşam dışarıda olan Türk halkına, bu millet minnettar" dedi.

15 Temmuz akşamında sokaklarda olan Galatasaray'ın eski kalecisi Kerem İnan, yaşadıklarını anlattı.

 

"ALLAH BUGÜNLERİ BİZE BİR DAHA YAŞATMASIN, GÖSTERMESİN"

İnan, ilk olarak şunları söyledi;

"15 Temmuz akşamında biz de 15 Temmuz Şehitler Köprüsü tarafındaydık. Hadiseyi duyduğumuz zaman, tankların yolları kapattığını duyduktan sonra biz de arkadaş grubumuzla köprüye çıkmak istedik. Fakat her yerde olduğu gibi yolları kapatmışlardı ve Avrupa yakasından geçemedik. Daha sonrasında silah seslerini duymaya başladık. Kardeşlerim, Bahçeşehir tarafında arabalarla çıkmışlardı. Halkla beraber Bahçeşehir'de meydanlara inmişlerdi. Silah sesleriyle iş başka bir noktaya taşınınca biz de havalimanına mı gidelim, Cumhurbaşkanımızı mı karşılayalım çok karar veremedik. İnanılmaz bir kaos oluştu. Ülkemiz adına üzüntülü bir geceydi. Şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyoruz. Bizler için ağır, acı bir geceydi. Allah bugünleri bize bir daha yaşatmasın, göstermesin.Sokaklardaydık, neler yapmak istedik. O kadar karışıktı ki herkes Sayın Cumhurbaşkanımızı arıyordu, ne diyecek diye bakıyordu. Haber gelince, bizle birlikte herkes sokaklara çıktı. Dediğim gibi kaos vardı. Bu insanlar o kadar adice şeyler yapıyorlardı ki biz o anda ne yaptığımızı bilemiyorduk. Ancak halk herkesin bilincindeydi. İman gücüyle çıktılar, savaştılar. Savaştaydık o gece. O savaşı da kazanan Türk milleti oldu.""ÜLKEYİ SÖMÜRÜYORLARMIŞ"

Galatasaray'ın eski kalecisi Kerem İnan'ın açıklamaları şöyle;

"O günden sonra devlet tarafında çok şeyler değişti. Bizden tarafta farklı bakış açısı oldu. O dönem, geçmiş dönem bazı insanların sizleri sömürdüğünü görüyorsunuz. Sadece şahıs olarak bizleri değil, ülkeyi sömürüyorlarmış. Çok net bir şekilde gördük ki dini bu şekilde kullanan insanlara bu ülke geçit vermeyecektir. O akşam dışarda olan bütün Türk halkına, bu ülke minnettardır. Bayrağımıza, devletimize zarar gelmesin diye herkes elinden geleni yaptı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne gittiğimizde insanlar orada abdest alıyorlardı. Bu çok önemli. Bizde, bu ülkede o iman var. Herkesten Allah razı olsun.

Belediyenin oraya gittiğimizde orada insanların ne durumda olduğunu gördük. İman duygusu olmadan hiçbir şey olmaz. Türk insanında da bu iman olduğu için, Cumhurbaşkanımızın konuşmasından sonra da milyonlarca insan sokaktaydı. Bu insanlar sokaklara dökülmese, çıkmasaydı maalesef bu darbe gerçekleşecekti. Bu olacaktı. Sayın Cumhurbaşkanımız nasıl dik durduysa, bu halk da dik durdu. Bu darbeye geçit vermedi. Herkes açısından sıkıntılı bir akşamdı. Saraçhane'de olsun, Ankara'da olsun, köprüde olsun halkımızın neler yaptığını gördük. Bir daha böyle bir kalkışmaya dahi yeltenen olursa bunun 100 katını daha göreceklerdir. O akşam insanlar bunu algılayamadı ama böyle bir şeyde halkın neler yapabileceğini gördüler.  Artık bu tip şeyleri dünyadaki hiçbir güç, Türk insanının üzerinde yapamayacağını da anlamıştır.""HALKIN DİRENİŞİ BİZE ÇOK MUTLULUK VERDİ"

"O akşamdan sonra Sayın Cumhurbaşkanımız şöyle bir talimat verdi. 'Bu iş bitmedi, sokaklarda olmaya devam' dedi. Biz de elimizden geldiği kadar her mitinge, her tarafa koşmaya çalıştık. Belediyelerin düzenlediği mitinglerin içinde olmaya çalıştık. Halkta hala o coşku, o arzu, o dik duruş vardı. Biz onu gördük insanlarda. O dönem çok üzüntülüydü ama sonrasında halkın direnişi bize çok mutluluk verdi. Biz de o direnişin içindeydik. Asıl durum, Türk insanı dünyaya şu mesajı verdi: "Bizim ülkemizde hiçbir oyun oynanamaz. Siz bunu yaparsanız, halk olarak biz karşınızda oluruz." Onun için bence 5 yıl öncesinden sonra bunu yapmaya çalışanlar şapkasını önüne koydu, Türk halkını geçemeyeceklerini de anladılar.""LİDERİN NE KADAR GÜÇLÜ OLURSA HALK DA ONUN ARKASINDA OLUYOR"

Havalimanına inişi hep beraber hatırlıyoruz. Açıkçası insanlar liderini arıyor. Sayın Cumhurbaşkanı da o inişten sonra, dik duruşunu herkes gördükten sonra, isteği, arzusu daha da çok arttı. O konuşma olmasaydı, belki de halk sokaklara çıkamayacaktı. Ne yapacağını bilmiyordu. Demek ki şunu görebiliyoruz. Liderin ne kadar güçlü olursa halk da onun arkasında oluyor. Sayın Cumhurbaşkanı da o kadar güçlü, karakterli, o kadar önemli bir lider ki, halk da onun arkasında duruyor. Belki de hiçbir lider bu gücü o akşam sağlayamazdı. Ama bir konuşmasının halkın üstündeki etkisini hep beraber gördük."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 33
 • Vatandaş 3 hafta önce Şikayet Et
  En büyük hata; tüm kalkışmada yer alan fetöşlerin alayını itlaf etmemek olmuştur..
  Cevapla
 • Operasyon şike 3 hafta önce Şikayet Et
  R.O.K toroğlu serhat karan lütfi ünal terim fetönün meşhur savcısı zekeriya öz ile ne görüşüyorlardı
  Cevapla
 • samii 3 hafta önce Şikayet Et
  Fb li yöneticilerle halı saha maçlarında ne görüşüyorlarsa onu görüşüyorlardır.
  Cevapla
 • doğruları konuşan 3 hafta önce Şikayet Et
  Ben o kalecinin adını hiç duymamıştım. Ben o takımda kalede Taffareli bilirim.
  Cevapla
 • orhan 3 hafta önce Şikayet Et
  kerem inanı duymamışsan gs değilsin demekki
  Cevapla
 • heredot 3 hafta önce Şikayet Et
  Real sana tam kapak cevap yazmış.....
  Cevapla
 • Zeki 3 hafta önce Şikayet Et
  Biz Galatasaray lılar Kerem'i iyi biliriz.
  Cevapla
 • Real 3 hafta önce Şikayet Et
  11 kişiyle takım olunmuyor futbolu öğren öyle yaz
  Cevapla
 • 1907 3 hafta önce Şikayet Et
  3 temmuz kumpasıyla ilgili ne düşünüyorsunuz?
  Cevapla
 • adalet icin 3 hafta önce Şikayet Et
  Real bos adamsin boss bombos catir catir itiraf ettiler kumpas kurduklari yonunde madem inaniyon şike olduguna bir tane ispatin var mi hani pars sayma goruntuleri nerde hani suçüstü nerde anca atip tutuyonuz bisey bildiginiz yok Fenerbahçe ile mac yapmalarini hala takiyye oldugunu anlayamayacak kadar cahilsin
  Cevapla
 • Real 3 hafta önce Şikayet Et
  Ne kumpası.her şey alenen ortada.taraftarlar rencide olmasın diye aklama operasyonu yapıldı.geeçekler değişmez.o işlere bulaşanlar boylarından büyük işlere bulaştıklarını anlayıp köşelerine çekildi ,ellerine yüzlerine bulaştı yaptıkları işler.hakkıyla oynayıp şapiyon olmaya güçleri yetmeyince pis işlere giripte olmayı tercih ettiler Trabzonsporun kupasını bide müzelerine koymaya utnmıyorlar.
  Cevapla
 • VATAN 3 hafta önce Şikayet Et
  Ben hep söylüyorum gs nin o dönem de aldığı kupalarının hepsini devlet geri alması gerekir.Düşünün ingiltere tarihinde son 30 yılda mençestırünaytıd bile küme düşmüş gs tam 3 kez iflas açıklamış ama nedense hep o zamanın hükümetleri yarafından bir şekilde borçları kapanmış kulüp ipten alınmış borde uluslar aeası arenada uefa kupası almış bunasıl mantık bu nasıl bir başarı benim kafam almıyor vesselaam.
  Cevapla
 • hasan 3 hafta önce Şikayet Et
  kafan almiyor iste alsa anlayacaksin
  Cevapla
 • Zeki 3 hafta önce Şikayet Et
  UEFA ve SÜPER KUPA Şampiyonluğu ne olacak? Onlarda kesin ŞİKEDİR. Akıl tutulması yaşıyorsunuz. Avrupa'da o yıl GALATASARAY'ı yenebilen takım çıkmadı.
  Cevapla
 • Ali 3 hafta önce Şikayet Et
  Sen hangi takım taraftarısin. Hadi içerse şike var diyelim UEFA kupasunidami şikeyle aldık. Bırakın bu işleri sizdeki aşırı fanatizmden başka bisey değil.
  Cevapla
 • derin devlet 3 hafta önce Şikayet Et
  Kıskanma lan
  Cevapla
 • el_turco 3 hafta önce Şikayet Et
  hadsiz....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle