G.Saray'dan Nihat Özdemir'e sert cevap!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in yabancı sınırıyla ilgili açıklamalarına Galatasaray cephesinden cevap geldi.

G.Saray'dan Nihat Özdemir'e sert cevap!
G.Saray'dan Nihat Özdemir'e sert cevap!
GİRİŞ 12.07.2020 14:36 GÜNCELLEME 12.07.2020 14:36
Bu Habere 21 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir'in yabancı sınırıyla alakalı Akşam Gazetesi'ne verdiği röportajın ardından Galatasaray cephesinden cevap geldi.

Galatasaray'ın Başkan Yardımcısı Yusuf Günay şu ifadeleri kullandı;

"Kulüpler 11 yabancı ile sahaya çıkmak istiyor" ifadesi, konuyu asıl mecrasından saptırmaya yönelik olsa gerek. Esas sorun; daha önce denenip olumlu bir sonuç alınamadığı halde, sınırlama ve yasakların Türk futboluna fayda getirmek bir yana zarar vereceğini görememektir."NİHAT ÖZDEMİR NE DEMİŞTİ?

"Teknik adamlar, yöneticiler çıkıp, 'Bize sorulmadı' diye konuşuyorlar. Bütün kulüplere bu konudaki görüşleri soruldu, hepsinin önerileri bizde var. Çoğunluğu 11 yabancı istiyor. Ben buna 'Evet' der miyim. Sahaya 11 yabancıyla çıkılmaz. Onun için böyle bir talebi uygulamamız mümkün değil. Kulüplerimiz alınan kararları eleştirebilirler ama bunu şimdiden ilan ettik ki projelerini ona göre yapsınlar, yol haritasını buna göre belirlesinler. Hem kulüplerin hem de Türk futbolunun geleceği için bunun daha doğru bir yol olduğunu düşünüyoruz. Görevde kaldığımız sürece de bunu kararlılıkla uygulayacağız"

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 21
 • sdc 3 hafta önce Şikayet Et
  Yahu madem bir kısıtlama getireceksin ingiltereyi örnek al çöp torbalarına milyonlar verilmesin bir fiyat belirle onun üzerinde ödeme yapılmasın ki ne beş para etmez topa vuramayan yerlilere ne de yabancılara bu paralar verilmesin
  Cevapla
 • KOTAY 3 hafta önce Şikayet Et
  bırazda yerli ve miili olun bu vatanın evlatları yetişsin
  Cevapla
 • Ülkem 3 hafta önce Şikayet Et
  Tamam kardeş kısıtlama gelsin ve yine ÇÖPLERE milyonlar ödeyelim... Tarık çamdal vakaları yükselsin kulüpler iyice batsın hadi bağayım...
  Cevapla
 • Keşanlı 3 hafta önce Şikayet Et
  Bu yöneticiler ayakta uyuyor yada gündem saptırmayi çok iyi biliyorlar. Bunların futbol takımının aldığı rezil sonuçlardan haberleri yok galiba. Bu sert tepkinizi gücünüz yetiyorsa fatih terim e gösterin
  Cevapla
 • 0707 3 hafta önce Şikayet Et
  onbir yabancıyla basşarılı olmuş şampiyonlar liginde 0 gol 0 puanla rekor kırmış paratorunuz var nede olsa ;)) Bence ikinci hamle olarak federasyonun lig antranörlerine PRO Lisans yeterlilik sınavı yapması lazım üç yılda bir. Ayrıca sınavı federasyon degilde UEFA tarafından yapılması gereir. Turk Futbolunun Edirneden öteye gitmesi için.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle