Adnan Polat: Cengiz, Mohaç gibi savaş veriyor

Galatasaray eski başkanı Adnan Polat, "Liseci zihniyet hortladı. Seçime götürmek istiyorlar. Halbuki şu anda yönetim Mohaç Savaşı gibi bir savaş veriyor." dedi.

Adnan Polat: Cengiz, Mohaç gibi savaş veriyor
Adnan Polat: Cengiz, Mohaç gibi savaş veriyor
GİRİŞ 09.10.2019 11:28 GÜNCELLEME 09.10.2019 11:28
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Galatasaray eski başkanı Adnan Polat, TGRT Haber'de Sabri Ugan'la Maç Yeni Başlıyor programına yaptığı çarpıcı açıklamada "Mustafa Cengiz'i zor bir dönem bekliyor. Liseci zihniyet hortladı. Seçime götürmek istiyorlar" dedi.

Hakan Dede'nin sorularını yanıtlayan Polat, "Başkan Cengiz doğru bildiği yolda yürümeli. Mohaç Savaşı gibi savaş veriyor" diye konuştu.

Polat'ın yaptığı açıklamalar şöyle:

"Galatasaray'ın genel idari yapısında şu anda sıkıntı var. Çünkü camia, yönetime fazla yükleniyor. Yönetimi seçime götürmeye çalışıyor. Halbuki şu anda yönetim Mohaç Savaşı gibi bir savaş veriyor. Onlara yardımcı olmak yerine köstek olunuyor. Yine Galatasaray'ın içindeki çok küçük bir azınlık olan 'liseci zihniyet' yine hortladı, yine aynı şeyleri yapıyorlar. Bunlardan vazgeçmeleri lazım, kulübe zarar veriyorlar. Mustafa Cengiz seçilmiş, dönemini bitirmesini beklemeleri lazım."

"YÖNETİMİ ZOR BİR DÖNEM BEKLİYOR"

"Sportif aktiviteleri etkiliyor, ekonomik aktiviteleri etkiliyor. Yani Mustafa Cengiz ve yönetimini çok zor bir dönem bekliyor ama ben ona 'doğru bildiğin yolda devam et' diyorum. Taraftar burada çok sağduyulu bir duruş sergiliyor ve kulübü, yönetimi destekliyor. Ben de taraftarı bu anlamda tebrik ediyorum."

"ALTYAPIDAN FUTBOLCU ŞART"

"Alınan futbolcuların bireysel olarak çok önemli isimler olması önemli ama bunların bir ahenk içinde olup olmaması. Bunu biraz zaman gösterecek. Türk futbolu artık bence büyük paralı transferler yerine altyapıdan futbolcu ve Türk çocukları yetiştirmeye yönelmeli. UEFA Kupası ve Süper Kupa'da oynayanların üç tanesi hariç hepsi Türk'tü. Biz onların hepsini 18, 19, 20'li yaşlarında hem altyapıdan hem de diğer kulüplerden transfer etmiştik."

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • şampiyon 9 ay önce Şikayet Et
  GALATASARAYlıların Cengiz Başkana sahip çıkması Lazım her yer düşman dolu en başta fenerasyon Mhk
  Cevapla
 • orhan 9 ay önce Şikayet Et
  mohaç savaşı menfaat gruplarının yaptığı türden bir çıkar çatışması ya da savaşı değildir... galatasaray yönetiminin kendilerini bağlayan mücadelesi !!!! türk milletine mal olmuş bir zafer ile ilişkilendirilemez. mohaç bütün türk milletini ilgilendirir ama galatasarayın mücadelesi !!!! bazılarını... onun için milli değerlerimizin altını oymayın ve çocuk oyuncağına döndürmeyin...
  Cevapla
 • yunus ve atalay 9 ay önce Şikayet Et
  yunus ve atalay ı selçuk kadar emre mor kadar şans verseydık belki de parlayacaklardı.
  Cevapla