Başakşehir şikayet etti Albayrak ceza aldı!

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü Başkanı Göksel Gümüşdağ'ın şikayetiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Albayrak'a 5 bin lira idari para cezası verdiği duyuruldu

Başakşehir şikayet etti Albayrak ceza aldı!
Başakşehir şikayet etti Albayrak ceza aldı!
GİRİŞ 10.09.2019 15:32 GÜNCELLEME 11.09.2019 00:56
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

İstanbul Başakşehir Futbol Kulübünün açıklamasında, Göksel Gümüşdağ'ın, geçen sezon oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinden sonra Albayrak'ın yaptığı açıklamalar nedeniyle suç duyurusunda bulunduğu ifade edildi.

 

 

Şikayetin gerekçesi ve sonucuyla ilgili bilgilendirmede bulunulan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Kulübümüz ve yönetim kurulu başkanımız Sayın Göksel Gümüşdağ, bir kulüp yöneticisinin 'Sporda şiddeti teşvik edecek şekilde basın ve yayın yoluyla açıklamada bulunma' eylemi nedeniyle öncelikle ilgili kişinin 6222 sayılı kanuna muhalefet ettiğinin tespiti ile bu kanun uyarınca idari para cezası uygulanması, bu cezanın ilgili kişinin spor yöneticisi olması sebebiyle artırılması ve idari tedbir olarak spor müsabakalarını seyirden yasaklama kararı verilmesi talebi ile suç duyurusunda bulunmuştur. Bu başvuru üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca verilen karar ile ilgili şahsın 6222 sayılı yasayı ihlal ettiği tespit edilmiş ve kendisinin ilgili kanunun 22. maddesi gereğince 5000 lira idari para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir."

 

 

Açıklamada, Abdurrahim Albayrak'ın para cezasını ödediği belirtilerek, "İlgili yönetici, hatırlanacağı üzere 'Bildiğim bir çok şey var. Bana söylenen çok şeyler var. Zamanı geldiğinde paylaşacağım' demiş, defalarca kendisini bildiklerini söylemeye davet etmemize karşın söylediği sözlerin arkasında duramamıştır. İlgili yönetici, kendisini suçlu bulan İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın vermiş olduğu kararın kesinleşmesi ile birlikte idari para cezasını ödemiş ve hakkında kurulan hüküm kayıtlara geçmiştir." ifadeleri kullanıldı.

Kulüp olarak yönetici ve teknik adamların benzer açıklamalarının takipçisi olunacağı vurgulanan açıklamada, "İstanbul Başakşehir Futbol Kulübü olarak, Türk futbolunun gelişimi ve temiz oyun için kulüp yöneticilerinin ve teknik sorumlularının bu ve benzeri şekilde asılsız ve ispat edemeyecekleri iddialardan kaçınmalarını, aksi halde iddiaların kanıtlarla ortaya çıkarılması için sonuna kadar takipçisi olacağımızı belirtiriz." ifadelerine yer verildi.

YAZDIR
YORUMLAR 19
 • BAYRAM ALİ AKÇA 2 yıl önce Şikayet Et
  bir önceki sezonda fatih terim aynısını konuşmuştu bir bildiğim var demişti zamanı gelince konuşurum demişti. demekki daha zamanı gelmemiş.. gs. için önemli olan şampiyon olmak için her şey mubah . bilinçli yapılan hareketler bunlar ....
  Cevapla
 • ömer f 2 yıl önce Şikayet Et
  G.saraylılar kendilerini türkiyenin üzerinde görmeye başladı şımardılar siz kimsiniz ya hele Albayrak çok şımarık fatih terim zaten bir alem bunlara dur demek lazim 2 yıl şampiyon olmakla kendilerini türkiye üstü görüyorlar yazık.
  Cevapla
 • niğdesporlu 2 yıl önce Şikayet Et
  bi çorba parasi diyelim..
  Cevapla
 • Serkan 2 yıl önce Şikayet Et
  Ya bune oluyor bu çekememezlik neyin nesi 17 bir GS tek olmuş sen ne büyüksün CİMBOMBOM demekki doğru yoldasın devam.
  Cevapla
 • Hüseyin Öztürk 2 yıl önce Şikayet Et
  Bu GS lilar siz nesiniz kardesim yoneticinizden futbolcunuza,hocanızdan seyircinize her yerde bi olaysınız, hepiniz de kavga dövüş siz nesiniz kardesim.Sizden başka ceza alan varmi? Bide kalkiyorsunuz herkes bize oynuyr3diye züğürt tesellisi oynuyorsunuz.
  Cevapla
 • isme takılmayalım 2 yıl önce Şikayet Et
  olayları analiz etmekte zorlanıyorsun sanırım. galatasaray yöneticileri haksız yere ceza alıyor, orantısız ceza alıyor. bunu nerden çıkarıyoruz? bu açıklamaların daha ağırını bjk, fb ve kayseri başkanları yapıyor ceza almıyor, silahım olsa hakemi vururdum diye rize başkanı 11 gün ceza alıyor. bunun üzerine hakkını arayan galatasaray yöneticileri ve teknik direktörü yine ve orantısız ceza alıyor. ayrıca geçen sezon 17 kulübün galatasaraya karşı yazılı olarak birleştiğini tekrar hatırlatayım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle