G.Saray'da transfer yapamama tehlikesi!

Galatasaray'da yönetime muhalif kesim, ibrasızlık oylamasının ardından yeni bir girişimde bulunarak 'yönetimin transfer yetkisini durdurma talebi' ile mahkemeye başvuruda bulundu.

G.Saray'da transfer yapamama tehlikesi!
G.Saray'da transfer yapamama tehlikesi!
GİRİŞ 12.06.2019 23:12 GÜNCELLEME 12.06.2019 23:12
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Galatasaray Kulübü'nün yıllık olağan mali genel kurulunda idari yönden ibra edilmeyen, sonrasında ise mahkeme aracılığıyla bu karara tedbir getiren başkan Mustafa Cengiz ve yönetimi, 'transfer yetkisini kullanamama' tehlikesi ile karşı karşıya kaldı.

Sarı kırmızılı kulübün yönetime muhalif kesimi, ibrasızlık oylamasının ardından yeni bir girişimde bulunarak 'yönetimin transfer yetkisini durdurma talebi' ile mahkemeye başvuruda bulundu.

Galatasaray yönetiminden edinilen bilgiye göre, 14'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde görülmekte olan 'Genel kurulun iptali' davasına fer-i müdahale talebinde bulunan Hasan Ahmet Özdoğan ve Barış Cenk Akkaya, üye alımı ve finansal kararlar gibi kritik işlerin yönetim tarafından yürütülmesine itiraz ederek, yönetimin dernek tüzüğünde yazılı görevlerinden men edilmesi yönünde ihtiyati tedbir talebinde bulundu.

FER-İ MÜDAHALE TALEBİ

Yapılan talep doğrultusunda bu kararın onanması halinde, Galatasaray'ın mevcut yönetimi transfer yetkisini kaybedecek ve sarı kırmızılı kulüp yeni seçim yapılana kadar transfer yapamayacak.

Eski yöneticilerden Hatice Günay ve Kemal Taner Günay da yönetime karşı fer-i müdahale talebinde bulunurken, daha önce genel kurul divan üyeleri de yönetime karşı fer-i müdahale talebinde bulunmuştu.

YÖNETİM BU DURUMUN BÜYÜK SIKINTI YARATACAĞINI DÜŞÜNÜYOR

Öte yandan Galatasaray yönetimi, bu talebin kabul görmesi halinde sarı kırmızılı futbol takımının gelecek sezon büyük sıkıntılar yaşayacağını düşünüyor. Transferle ilgili tüm yetkilerin kaldırılmasının futbol takımını ve teknik direktör Fatih Terim'i olumsuz etkileyeceği konusunda fikir birliğine varan yönetim, "Galatasaray transfer yapamazsa ne olacak? Zaten transfer döneminin bitmesine 2 ay var" görüşünde birleşti.

Yönetimin yaptığı görüşmelerde camianın mali genel kuruldan dolayı teyakkuz halinde olduğu belirtilirken, teknik direktör Fatih Terim ve taraftarların da gelecek sezon hem şampiyon olmak, hem de Avrupa'da başarılara imza atmak için transfer istediği kaydedildi.

 

 

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • yiğit 1 yıl önce Şikayet Et
  Gs nin içerisinde özellikle liselilerden oluşan ve yiyip içip boş laf eden, kulup için herhangibir fedakarlık yapmayan, üyelik aidatını dahi başkan adaylarına ödeten asalak bir cenah var. Emin olun Fenerlilerden daha fazla zarar veriyorlar.
  Cevapla
 • İzmir 1 yıl önce Şikayet Et
  Gs içinde fetöcüler var
  Cevapla
 • BASKAN 1 yıl önce Şikayet Et
  Ultraslan nerdesin
  Cevapla
 • idris 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar gslı olamaz ihraç etmek gerekir hemde döverek
  Cevapla
 • said78 1 yıl önce Şikayet Et
  Dışı gs görünen ici başka takımlı olan hainler var , bunlar bir an önce temizlenip tekmeyi vurmak gerek
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle