Başkan açıkladı! 'CAS'a gidiyoruz'

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA ile yapılan görüşme ile ilgili havaalanında açıklama yaptı.

Başkan açıkladı! 'CAS'a gidiyoruz'
Başkan açıkladı! 'CAS'a gidiyoruz'
GİRİŞ 11.10.2018 23:16 GÜNCELLEME 11.10.2018 23:25
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, UEFA Başkanı Aleksander Ceferin ve kurullarıyla yaptıkları toplantının Türk futbolu ve Galatasaray için çok olumlu geçtiğini belirterek, "UEFA'ya tekrar tekrar mali durumumuzu anlattık. Türk futbolu ve Galatasaray için olumlu bir karar çıkacağını düşünüyorum" dedi.

Cengiz, Türkiye'ye geri döndükten sonra havaalanında da açıklamalarda bulundu ve CAS'a başvurulacağını açıkladı.

 

 

UEFA'nın yeniden gözden geçirme kararına karşı olduklarını belirten Cengiz, "Bir CAS durumu var. CAS'a gitme nedenimiz hakkımızda alınan bir karar değil, sebebi yeniden gözden geçirmeye gerek olmadığı şeklinde. Onların sebebi, geçmiş yıllardaki 142 milyon euroluk zararın göz ardı edildiği iddiası. Biz hikaye okumuyoruz, masal da okumuyoruz. Realiteler bunlar. Yeniden gözden geçirmeye gerek olmadığını düşünüyoruz. Biz bununla vakit kaybetmek istemiyoruz. CAS bir süreç, bilinçli yapıyoruz bunu. UEFA'ya bir tepkimiz yok" ifadelerini kullandı.

"CEFERIN TÜRKİYE İÇİN ÇOK ÜZGÜN"

Ceferin ile yaptıkları görüşmede EURO2024'ü de konuştuklarını belirten yönetici, "Bize men cezası da verebilirler, böyle bir yetkileri var. Yeniden gözden geçirme kararından rahatsız olduk. Ceferin ile dostane şeyler konuştuk, Galatasaray özelinde çok girmedik. Ceferin tarafsız bir insan. 2024'ün Türkiye'ye verilmesinden çok üzgün, samimi olarak görüşlerini dile getirdi" diye konuştu.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  Abdülhamit'e suikast girişiminde bulunan teröriste '' Ey Şanlı Avcı '' diye methiyeler düzen ,Tevfik Fikret'i ve Galatasarayı UEFA 'ya anlatmışlar acaba ne demek istemişler ?
  Cevapla
 • Raşit 1 yıl önce Şikayet Et
  Bizde inandık sanki Cafer’in üzülmüş yahu adam bize verilmesin diye yaptığı kulislerdendemi haberin yok başkan ne kadar safsın
  Cevapla
 • vatandas 1 yıl önce Şikayet Et
  Kahvedeki vatandaslar 3 yıl men konuşuyor..Bakalım kim doğru tespit edecek.
  Cevapla
 • mehmet 1 yıl önce Şikayet Et
  o zaman bu panik niye?
  Cevapla
 • Ali 1 yıl önce Şikayet Et
  2024 bize verildide bizimmi haberimiz yok
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle