Özbek'ten Arda yanıtı! İlk kez böyle konuştu

Galatasaray yeni transferleri Denayer, Latovlevici ve Carrasso'ya imza töreni düzenledi.

GİRİŞ 08.09.2017 14:41 GÜNCELLEME 08.09.2017 15:44

Galatasaray'da gerçekleşen imza töreninde başkan Dursun Özbek de yer aldı.

"TUDOR, BENİ TRANSFER ETTİ ÇÜNKÜ..."

Iasmin Latovlevici, imza töreninde "Tudor beni Karabük'ten tanıyordu. Galatasaray'a gelmeden önce onunla bir görüşmem olmadı. Oradaki performansımdan dolayı beni Galatasaray'a aldı. Bence sistemle ilgiliydi. Hagi ve Popescu tartışmasız Galatasaray'da oynayan en iyi Rumen oyuncular oldu. Umarım ben de onlar gibi olurum. Çok farklı takımlarda oynama şansı buldum ve hepsinde kendi oyunumu oynadım. Bence başarımın sırrı her zaman çok çalışmam oldu. Burada da çok çalışmam ve sisteme hızlıca alışmam gerekiyor" dedi.

DENAYER: "TUDOR İSTERSE OYNARIM"

Galatasaray'a olan sevgisinin nedeni sorulan Jason Denayer, "Taraftarımıza teşekkür etmek istiyorum. Burada kendimi iyi hissetmemin sebebi, bana burada iyi davranılması." dedi.

"Igor Tudor görev verirse, sol bek oynar mısın?" sorusuna da yanıt veren Denayer, "Solda oynamak benim tercihim değil ama hoca böyle bir karar verirse, neden olmasın?" ifadelerini kullandı.

ÖZBEK'İN YABANCI SINIRI YANITI

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, yabancı sınırlamasıyla ilgili olarak "Süper Lig'deki takımların yüzde 100'e yakınında yabancı futbolcu durumu aynı. Hemen hemen herkeste aynı sayıda yabancı var. Durum böyleyken, kalkıp yabancı futbolcu durumunu konuşmanın anlamı yok. Benzer soruyu bütün kulüp yöneticilerine sormanız da mümkün. Bu soru gündeme bir şekilde düştü. Bu serbestliği getirenler dahil çözüm ortaya koymadan, böyle bir şey gündeme geldi. Yasakçı olmanın fayda sağlamadığı, geri götürdüğünü herkes biliyor. Yabancı sınırlaması bugün itibariyle bir yere geldi. Kulüpler, Avrupa'da rekabet ediyor, hiçbir zaman oraya uygulanan kurallardan geriye götürmek mümkün olmaz. Rakiplerimiz ne kadar dünyadan adam alabiliyorsa, bizim de almamız lazım. Kaynağı sınırlamak hiçbir kulübe yarara getirmez. Futbol global bir oyun, ayrımcı olmak doğru değil. Gelen yabancılar, ülke futboluna katkı sağlıyor. Türkiye'de Türk futbolcular oynar gibi bir anlayışa gelirdik. Bu yabancı gündeminin gerçekçi olduğunu düşünüyorum" dedi.

ÖZBEK'TEN LUCESCU'YA GÖNDERME

Mircea Lucescu'ya gönderme yapan Dursun Özbek, "Milli Takım'ı seçenlerin kulüplerde yerli oyuncu bulamadıklarından dolayı bu gündeme geldi. Daha öncede sınır varken, Milli Takım'ın durumu da ortada. Bunu söyleyenler, Milli takım performansına bakarak bunu söylediler. Milli Takım'a oyuncu üretmenin kaynağı yabancı sınırıyla olmaz. Daha farklı projeler geliştirilmeli. Bunun en güzel örneği Almanya. 1999'dan sonra altyapılarda başarılı işler yaptılar. Kulüp başkanlarının da görüşü gündeme gelecek. Bizim Galatasaray olarak tavrımız bu. Kulüpler Birliği'nde diğer başkanlarla da görüştükten sonra durumu size yansıtırım" diye konuştu.

Dursun Özbek'in Arda Turan'la ilgili sorulara yuvarlak yanıtlar vermesi dikkat çekti.

"TRANSFER SEZONUNU KAPATTIK"

Bir gazetecinin Arda Turan'la ilgili sorusuna yanıt veren Başkan Özbek, Arda Turan için oyuncunun ismini kullanmadan 'Transfer sezonunu kapattık' yanıtını verdi.

Ancak gazeteciler vazgeçmedi. Arda Turan'la ilgili gelen ısrarlı sorular üzerine Özbek "Elimizde bir oyuncu stoğu var, oynanan oyun gösterilen performans ortada" demekle yetindi.

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

ETİKETLER
Carrasso
YAZDIR