Fatih Terim ve kızına küfüre 4,5 yıl hapis istemi

Galatasaray'ın, Mersin İdman Yurdu Spor Kulübü ile 6 Nisan 2013 günü oynadığı maçın devre arasında Fatih Terim'in oyundan ihraç edilmesine sinirlenerek Fatih Terim ve kızı Merve Terim Çetin hakkında hakaret ve küfür içerikli sözler sarf ettiği iddia edilen Galatasaray Spor Klübü Kongre üyesi Arif Hikmet Çalıkoğlu hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Fatih Terim ve kızına küfüre 4,5 yıl hapis istemi
Fatih Terim ve kızına küfüre 4,5 yıl hapis istemi
GİRİŞ 16.07.2013 13:57 GÜNCELLEME 16.07.2013 13:57
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'nın hazırladığı iddianamede Terim'in oyundan ihraç edilmesinin ardından maçı stadyumda izlemekte olan Galatasaray Spor Klübü Kongre üyesi olan şüpheli Arif Hikmet Çalıkoğlu'nun şikayetçi Fatih Terim hakkında herkesin duyabileceği şekilde bağırarak hakaret ve küfür içerikli sözler sarf ettiği anlatıldı. İddianamede daha sonra kızı Merve Terim Çetin'in stad koridorlarında yürüdüğü, şüpheli Çalıkoğlu'nun yanındaki kişilerin “sus oğlum Fatih Terim'in kızı geliyor" şeklinde uyardıkları ve kolundan tutarak sakinleştirmeye çalıştıkları ancak şüpheli Çalıkoğlu'nun aldırış etmeden hakaretlerine devam ettiği ve arkasına dönüp Merve Terim Çetin'i kastederek hakaret ve küfür içerikli sözler söylediği ifade edildi.

4.5 YILA KADAR HAPSİ İSTENİLİYOR

İddianamede Fatih Terim ve kızı Merve Terim Çetin'in, savcılığın şüpheli Arif Hikmet Çalıkoğlu ile uzlaşma teklifini reddettikleri belirtilerek Çalıkoğlu hakkında “hakaret" suçundan 7 aydan 4,5 yıla kadar hapis cezası istendi. Şüpheli Çalıkoğlu önümüzdeki günlerde Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıkacak.

KAYNAK: DHA

GÜNÜN ÖNEMLİ GELİŞMELERİ

YORUMLAR 1
  • mehmet 6 yıl önce Şikayet Et
    Adam öldürsen daha az ceza alırsın... Ya bu fatih terim kim ya.. Türkiyede adam öldürmenin cezası o kadar. küfür elbette tasvip edilecek bişey değil ama ya bunu isteyen iddia makamı ne dediğinin farkında değil ya da türk adaleti yerlerde sürünüyor...Acaba başka birine sövülmüş olsaydı bu savcı efendi aynı iddianameyi hazırlarmıydı merak ediyorum.acaba o savcı Başbakanın kızı hakkında twit atana o milletvekili hakkında neden bir iddianame hazırlamıyor merak ediyorum....
    Cevapla