Ali Koç'tan TFF için olay iddia: Son derece yadırgadık

Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç, dikkat çeken açıklamalar yaptı. Koç, TFF yöneticilerinin, özellikle alt ligdeki kulüpleri arayarak 'Maddi açıdan destek olacağız' gibi konuşmalar yaptığını ileri sürdü.

Ali Koç'tan TFF için olay iddia: Son derece yadırgadık
Ali Koç'tan TFF için olay iddia: Son derece yadırgadık
GİRİŞ 16.04.2024 20:51 GÜNCELLEME 16.04.2024 20:51
Bu Habere 98 Yorum Yapılmış

Kulüpler Birliği Vakfı üyeleri bugün bir araya geldi. Başkan Ali Koç toplantının ardından basın açıklaması düzenledi.

"BİZE GELEN BİLGİ BÜYÜKEKŞİ'NİN ADAY OLMAYACAĞI YÖNÜNDE"

Bugün tek gündemlerinin TFF'nin seçim tarihi olduğunu ifade eden Koç, "Ülke futbolunun menfaati için seçimlerin en kısa zamanda yapılmasında hemfikiriz. 18 Temmuz'un uygun olmayacağını düşündüğümüz için haziran ayını önerdik. Diyalogla yapalım, imza ve diyalogla yapalım veya sadece imza ile yapalım gibi düşünceler var. Biz bu değişimin olabildiğince hızlı yapılmasını istiyoruz. Bize gelen bilgi mevcut TFF başkanımızın aday olmayacağına dair. Aday olursa da, bu hakkıdır." dedi."FİKİR BİRLİĞİ VAR SEÇİMLER HAZİRAN BAŞINDA YAPILSIN"


Seçim tarihinin 18 Temmuz olmasından dolayı hoşnut olmadıkları belirten Ali Koç, "18 Temmuz'un yeni sezon planlaması açısından uygun olmayacağını düşündüğümüz için TFF seçimlerinin haziran ayı başında yapılmasını talep ediyoruz. Kulüpler Birliği'nde bu konuda fikir birliği var." şeklinde konuştu.ALT LİGDEKİ KULÜPLERE MADDİ DESTEK İDDİASI


Ali Koç son olarak ise ortaya çok ses getirecek bir iddia atarak konuşmasını şu sözlerle tamamladı:

"Bir konuda rahatsız olan kulüplerimiz var. TFF yöneticilerinin, özellikle alt ligdeki kulüpleri arayarak 'Maddi açıdan destek olacağız' gibi konuşmalar yapmasını son derece yadırgıyoruz. Doğru olan da bu arkadaşın istifa etmesidir."

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.
YORUMLAR 98
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  sayın Ali koç beyefendi herşeyde bir fikir empoze etmeye çalışıyorsun.kardeşim kaos çıkartmayı bırak ne olur.sen dünyaya gelirken sorun üretesin diye geldin
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  bunların hepsi senin görüşün Ali Koç
  Cevapla
 • Salih Tuğra 1 ay önce Şikayet Et
  Fırıldak son çırpınıṣları ile gündem de durmaya çalıṣıyor. Perṣembe Olimpiakos'dan, 19.05 günü Galatasaray 1905'den tokatı yedimi, çıkısını alıp arkasına bakma dan gider.
  Cevapla
 • Zeki 1 ay önce Şikayet Et
  Demek ki, sırf milyar dolarlar,,, ERDEMLİ İNSAN OLMAYA YETMİYOR.
  Cevapla
 • KAAN 1 ay önce Şikayet Et
  Ali Koç Türk futbolu için beka sorunudur. Futboldan derhal el çektirilmelidir.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle