Saran Holding'den yayın ihalesi açıklaması!

Saran Holding, TFF'nin Süper Lig yayın ihalesi hakkında yaptığı açıklama sonrasında konu hakkında yeni açıklama yayınladı.

Saran Holding'den yayın ihalesi açıklaması!
Saran Holding'den yayın ihalesi açıklaması!
GİRİŞ 29.02.2024 19:52 GÜNCELLEME 29.02.2024 19:52
Bu Habere 71 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu, verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Süper Lig ve 1. Lig yayın hakları ihalesinin iptal edildiğini duyurdu.

TFF'nin açıklamasının üzerine Saran Holding'den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

İşte Saran Holding'in açıklaması: 

"Kamuoyunun yakından takip ettiği TFF Süper Lig ve 1. Lig Yayın Hakları İhalesi’nin sonucunu büyük bir üzüntü ve şaşkınlık ile karşılamış bulunuyoruz.

Adaletli, rekabete ve kamu vicdanına uygun bir yayın hakları ihalesi, tıpkı iki sene önce olduğu gibi maalesef yine gerçekleştirilememiştir.

Öncelikle belirtmek isteriz ki, TFF İhale Komisyonu ile gerçekleşen yüz yüze toplantıda, tarafımıza mevcut yayıncı kuruluşun ihaleden diskalifiye edildiği net olarak beyan edilmiştir. Dolayısıyla bugün gerçekleşen “iptal” daha önce de olduğu gibi, Türk futbolunu esir almış olan mevcut yayıncı ile devam etmenin kılıfıdır.

TFF tarafından yapılan açıklamadan anlaşılmaktadır ki, şartnameye uygun teklif vermemeyi alışkanlık haline getirmiş bir yayıncıyla devam etme arzusu, sayın TFF yönetimi ve kulüplerimiz için de bir alışkanlık haline gelmiştir.

Saygıdeğer kamuoyunu, rekabete baştan aşağı aykırı ilerleyen süreçler nedeniyle, üç yıl sonraki ihaleye yerli ve yabancı hiçbir yayıncı ilgi göstermediğinde, Türk Futbolunun değerinin bugün alınan bu hukuktan uzak, TFF’nin kendi talimatlarıyla uyumsuz kararla nasıl etkileneceğinin takipçisi olmaya davet edeceğiz.

Öte yandan, Saran Holding 30’dan fazla ülkede olduğu gibi Türkiye’de uluslararası spor organizasyonlarına ve liglerine yatırıma; sporseverlerin hak ettiği yayın anlayışını sürdürmeye devam edecektir.

Ancak kamuoyu şunu da kesin olarak bilmelidir ki, grubumuz oynanan bu ihale tiyatrosunun dekoru olmayı daha fazla kabul etmeyecektir. İhale şartnamesine yegâne uygun ve üstelik içinde bulunduğumuz sezonun yaklaşık 60 milyon Euro üzerinde, açık ara en yüksek teklifi veren Saran Holding’in bu ihaleyi kazanmış olması gerekirdi. Zira, ihalenin mantığı, şartları sağlayan ve en yüksek bedeli veren şirket ile anlaşılmasıdır. Bir kez daha yaşanan bu hukuksuzluğu, son derece nezaketsizce sosyal medya üzerinden takip etmek durumunda kalmış bulunmaktayız.

Hatırlatmak isteriz ki, TFF kamu adına Türk futbolunu yönetmekle görevlendirilmiş bir kurumdur. Bu vazifeyi yerine getirirken sadece Türk futbol camiasının haklarını korumayı hedeflemelidir. Bu ilkelere açık aykırılık içeren bu ihale sürecinin iptaliyle ilgili, tarafımızdan tüm hukuki yollara başvurulacaktır."

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 71
 • Kartal 1 ay önce Şikayet Et
  Ha gayret TFF, ha gayret. BEIN ihaleyi alana kadar, sürekli iptal et, ki anlasınlar, BEIN varken başka kimse bu yayın ihalesini alamaz. Ha gayret TFF, ha gayret.
  Cevapla
 • Champ 1 ay önce Şikayet Et
  Yayın hakkını vermezler çünkü halihazırdaki yayıncı kuruluşta bu kokuşmuş sistemin bir parçası . İşlerine gelen görüntüleri tekrar tekrar verirler , ofayt çizgisini diledikleri perspektiften çizerler , istedikleri futbolcuya ceza aldırırlar velhasıl bu işin çivisi çıkmış gerisi hikaye.....
  Cevapla
 • Misafir 1 ay önce Şikayet Et
  lig para etmiyor TFF neyin kafasini yasiyor ?
  Cevapla
 • Fazia 1 ay önce Şikayet Et
  Saran yaklaşık 40 milyon euro fazla teklif etmiş.
  Cevapla
 • Özet 1 ay önce Şikayet Et
  Daha fazla para veren Sarana ihale verilmedi.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle