TFF yayın ihalesini iptal etti

Türkiye Futbol Federasyonu, gelecek 3 sezonu kapsayan Süper Lig ve 1. Lig yayın hakları ihalesinin iptal edildiğini duyurdu.

GİRİŞ 29.02.2024 17:22 GÜNCELLEME 29.02.2024 18:00
Bu Habere 120 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu, verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Süper Lig ve 1. Lig yayın hakları ihalesinin iptal edildiğini duyurdu.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun resmi internet sitesinden konuya ilişkin yapılan açıklamada, "İhale için verilen teklif bedellerinin yetersiz bulunması dolayısıyla Yayın İhale Komisyonu'nca ihalenin iptali yönünde tavsiye kararı alınmıştır.
Yayın İhale Komisyonu'nun gelen teklifleri yetersiz bulduğu gerekçesiyle aldığı ihalenin iptaline yönelik tavsiye kararı, TFF Yönetim Kurulu tarafından değerlendirilmiş ve bu doğrultuda Yayın İhalesi iptal edilmiştir.

TFF Yönetim Kurulu tarafından alınan karar gereği Yayın İhale Komisyonu'nun önerileri doğrultusunda belirlenen yayın ihalesi muhammen bedeli ve diğer kriterlerin sağlanması şartıyla, Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının devrine ilişkin olarak tüm ilgililere 2 Mart 2024 Cumartesi günü saat 13.00'e kadar tekliflerini iletmeleri için süre verilmiştir.

Süper Lig ve 1. Lig yayın haklarının kapsamı ve sağlanması gereken asgari şartlar hakkında bilgi almak isteyenlerin en geç 01.03.2024 saat 17.00'ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu ile iletişime geçmeleri kamuoyunun bilgilerine duyurulur"
ifadelerine yer verildi.

 

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ

Editör Hakkında

1998 yılında Sivas'ta doğdu. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Gazetecilik bölümünden mezun oldu. Gazeteciliğe 2016 yılında başladıktan sonra çeşitli TV, ajans ve haber sitelerinde görev aldı. 2021 yılında Haber7.com ailesine dahil oldu. Meslek hayatına Haber7.com'da 'Spor Editörü' olarak devam etmektedir. Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.
YORUMLAR 120
 • nitekim 1 ay önce Şikayet Et
  bence herkes kendi maçını kendi satsın olsun bitsin
  Cevapla
 • misafir 1 ay önce Şikayet Et
  Ortak çalışarak, istediklerini şampuan yapmak için ihale iptal oldu.
  Cevapla
 • kemal 1 ay önce Şikayet Et
  saran fazla bile vermiş 5 para etmez bir lig için
  Cevapla
 • BÜYÜK KARTAL 1 ay önce Şikayet Et
  Futbolda adalet olmayınca Türk futbolu da yerlerde sürünüyor.
  Cevapla
 • gorcia 1 ay önce Şikayet Et
  yeterrrrrr yeteerrrr türk futbolunu bitirdiniz yeteerrr.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle