TFF ve RTÜK arasında iş birliği

Türkiye Futbol Federasyonu, yeni sezon öncesü Radyo ve Televizyon Üst Kurulu ile iş birliğine imza attıklarını duyurdu.

TFF ve RTÜK arasında iş birliği
TFF ve RTÜK arasında iş birliği
GİRİŞ 02.08.2023 17:38 GÜNCELLEME 02.08.2023 17:38

TFF ve RTÜK yeni sezon öncesi iş birliğine imza attı. Yapılan açıklamaya göre sporun daha da bütünleştirici bir hale gelebilmesi için televizyon ve radyoda yapılan yorumlar artık RTÜK tarafından incelenecek.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, "Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, lig dönemlerinde çokça şikâyet alan spor programlarına çekidüzen verilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ile işbirliği halinde harekete geçti.

Futbol, toplumun geneli tarafından benimsenen, ilgiyle izlenen spor aktiviteleri arasında yer alıyor. Centilmenlik çerçevesinde insanları bütünleştirmesi gerekirken zaman zaman ayrışmalara yol açan futbol müsabakaları istenmeyen olaylara sebep olabiliyor. Özellikle, maçlar sonrası radyo ve televizyonlarda yapılan eleştiri sınırlarını aşan yorum ve müdahaleler toplumun yanlış yönlendirilmesi gibi tehlikeli bir sonuca ulaşabiliyor.

TFF - RTÜK işbirliği

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, yayınların etkisiyle yaşanabilecek olumsuz olayların önüne geçilmesi için spor programlarıyla ilgili özel bir çalışma yapma kararı aldı. Spor programı olmaktan çıkıp zaman zaman toplumu infiale sürükleyen "hakem eleştiri programları"na dönüşen yayınların, olması gerektiği gibi keyifle izlenen yapımlar olması için çaba sarf eden Üst Kurul, Türkiye Futbol Federasyonu ile temasa geçti."
ifadelerine yer verdi.

Osman Kocaer Haber7.com - Spor Editörü
Haber 7 - Osman Kocaer

Editör Hakkında

26 Temmuz 1997'de Ankara'da doğdu. Lisans eğitimini 2020 yılında Selçuk Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema bölümünden mezun olarak tamamladı. Gazeteciliğe 2017 yılında Konya'da başladı. 2022'nin Haziran ayından itibaren Haber7.com'da spor editörü olarak çalışmaya devam etmektedir.