TFF'den yeni kararlar! Rezerv Lig ve deplasman yasağı...

TFF, 2022-23 sezonunda Rezerv Lig’in kurulmasına ve Süper Lig’de deplasman seyircisi yasağının kaldırılmasına karar verildiğini duyurdu.

TFF'den yeni kararlar! Rezerv Lig ve deplasman yasağı...
TFF'den yeni kararlar! Rezerv Lig ve deplasman yasağı...
GİRİŞ 30.06.2022 00:56 GÜNCELLEME 30.06.2022 02:14
Bu Habere 13 Yorum Yapılmış

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, yeni sezonda Rezerv Lig kurulması ve Süper Lig'de taraftarlara yönelik deplasman yasağının kaldırılması kararı aldı.

Federasyondan yapılan açıklamada, TFF Yönetim Kurulunun, Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva'da bir toplantı gerçekleştirdiği aktarıldı.

Rezerv Lig’in kurulmasına karar verildi

Yapılan değerlendirmeler sonucu 2022-2023 futbol sezonunda Rezerv Lig kurulmasına karar verildiği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

"Buna göre Rezerv Lig müsabakaları, Süper Lig'de bulunan 19 kulübümüzün katılımıyla, Süper Lig fikstürüne göre ve A takım maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecektir. Rezerv Lig müsabakalarında, kulüplerin A takım listesinde bulunan yerli ve yabancı tüm futbolcular (35) oynatılabilecektir.

Sezon içerisinde, kulübün profesyonel A takımı ile rezerv takımı arasında futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama veya sınırlama olmayacaktır. Diğer hususlar, Rezerv Lig statüsünde ilan edilecektir."

Süper Lig'de taraftarlara deplasman yasağı kalktı

TFF, 2022-2023 sezonuyla birlikte Süper Lig'de deplasman seyircisi yasağının kaldırıldığını ilan etti.

Konuyla ilgili olarak, "Ev sahibi kulüplerin, misafir takımın yazılı onayı ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulunun kararıyla en fazla yüzde 10 olan misafir takım seyirci kapasitesi, yüzde 30'a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin en az yüzde 5'i oranında misafir takım seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve Spor Güvenlik Kurullarının uygun görmesi halinde, misafir takım tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafından kullanılabilecektir. Düzenlemenin detayları Süper Lig statüsünde ilan edilecektir." açıklamasında bulunuldu.

SeyfullahKAYGUSUZ Haber7.com - Editör
Haber 7 - SeyfullahKAYGUSUZ
YORUMLAR 13
 • 9.köyün delisi 1 ay önce Şikayet Et
  bu yıl yabancıda sıkıntı var "rezerv lig" ile sıkıntı bertaraf edilir seneye öyle bir lig olmaz, halbuki kulüplerin sürekli bir "pilot takım" sevdası bu şekilde yerine getirilir ve gençlere oynama , kendilerini gösterme fırsatı sunulur. Ama nerdeee.
  Cevapla
 • Yilmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Taşkınlık yapan kendini bilmezler yüzünden kulüpler ceza almasin o kendini bilmeze versinler
  Cevapla
 • 123456 1 ay önce Şikayet Et
  Yabancı futbolculara ve kulüp yöneticilerine gün doğdu; hadi yine iyisiniz
  Cevapla
 • Guguk 1 ay önce Şikayet Et
  Simdilik iyi de bunlarda sonradan civitir
  Cevapla
 • Cemal Serbest 1 ay önce Şikayet Et
  Rezerv lig kararı çok doğru yerinde karar A takımda oynayamayan Rezerv ligde oynar ve Genç kardeşlerimiz için ise büyük fırsat olur.Rezerv lig devamlı olmalı heryıl oynanmalı.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle